Namų darbai

Dažniausiai vartojamos meninės priemonės liaudies dainose

10   (1 atsiliepimai)
Dažniausiai vartojamos meninės priemonės liaudies dainose 1 puslapis
Dažniausiai vartojamos meninės priemonės liaudies dainose 2 puslapis
Dažniausiai vartojamos meninės priemonės liaudies dainose 3 puslapis
Dažniausiai vartojamos meninės priemonės liaudies dainose 4 puslapis
Dažniausiai vartojamos meninės priemonės liaudies dainose 5 puslapis
Dažniausiai vartojamos meninės priemonės liaudies dainose 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Apie tautosaką – žodinę meninę liaudies kūrybą – jau esate nemažai girdėję. Tikriausiai jau žinote ir tarptautinį žodį – folkloras (iš anglų klb. Folk – liaudis ir lore – išmintis, žinios).Be to šis žodis apima ir liaudies muziką, šokius, teatrą, kartais netgi dailę. Įsidėmėkite, jog tautosakos kūriniai neturi vieno autoriaus, tai – kolektyvinė kūryba. Lietuvių liaudies dainoms būdingas PARALELIZMAS.
Plačią liaudies poetinės kūrybos sritį, išsiskiriančią tuo, kad joje dominuoja vidinis gyvenimas – mintys , jausmai, būsenos, nuotaikos, - vadiname liaudies lyrika. Kadangi jai būdinga ir eiliuota kalba, todėl tinka ir liaudies terminas. Ryškiausia lietuvių liaudies lyrikos rūšis yra dainos, nuo to įsigalėjo tradicija šią kūrybos rūšį vadinti dainuojamąja tautosaka. Ji, anot folkloristų, ypač suklestėjo XVI a. pabaigoje – XVII a. Kitose tautose liaudies lyrika pasireiškia giesmėmis, himnais, dainomis, raudomis bei lyrinėmis improvizacijomis. O lietuvių lyrika išsiliejo dainomis, sutartinėmis ir raudomis. B.Sruoga pavadinęs lietuvius – „prakeikta lyrikų tauta“, rašė: „Lietuvių liaudies kūryba – tuopradis liūdėjimas, nesibaigiantis ilgėjimasis, neišbrendama gėla – su tyliomis prošvaistėmis kitokio gyvenimo.Ir istorinis lietuvių tautos likimas, ir aplinkinė gamta nedavė progos kitokių dainų sudėti“.
Daina – universalus lyrikos lopšys visoje žmonijos meno raidoje. Dėl skirtingos – poetinės ir muzikinės – kalbos daina sudaro tik sąlyginę meninę vienumą. Abu meniniai vaizdai visada yra didžia dalimi savarankiški. Lietuvių istorijoje liaudies daina daug šimtmečių buvo visos tautos, o vėlyvaisiais amžiais – pagrindinės jos dalies gyvenimo palydovė ir dvasinės kultūros įkūnytoja bei puoselėtoje. Klasikinių dainų grožis lėmė jų dideli poveikį profesinio lietuvių meno raidai ir apskritai lietuvių, lyrikų tautos, sampratai.
Vertingiausią, labai menišką lietuvių dainų dalį sudaro – klasikinio - stiliaus kūriniai. Jie vientisi ir turiniu, ir raiška. Lietuvių dainos iš prigimties lyriškos. Jos atskleidžia ,,balanos gadynės“ kaimo žmogaus būseną, jausmus įvairias gyvenimo momentais. Jomis reiškiamos mintys ir išgyvenimai, pažadinti rimto ir linksmų vaišių, žaismingo jaunimo bendravimo ir didelių vedybų rūpesčių, pakilaus asmeninės laimės troškimo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 877 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Liaudies lyrika..1psl.
  • 2. Dainų grožis ir savitumas.2psl.
  • 3. Dažniausiai pastebimos meninės priemonės lietuvių liaudies dainose.3psl.
  • 4. Dar keletas dažniau vartojamų meninių priemonių..4psl.
  • 5. Naudoti šaltiniai.5psl

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (877 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros namų darbas
  • 7 psl., (877 ž.)
  • Word failas 121 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt