Iki šiol Lietuvos Respublikoje nuo nepriklausomybės atsatymo, darbo teisėje buvo galybė pokyčių, kurie vienaip ar kitaip įtakojo tiek darbdavių, tiek darbuotojų teises. Dažniausiai ta įtaka turėjo neigiamą atspalvį, nes tobulinant su darbo santykiais susyjusius įstatymus neįmanoma iš karto idealiai sureguliuoti santykius.
Manoma, kad nuo 2003 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam LR Darbo kodeksui, kuris pakeitė ne tik senajį kodeksą, bet ir daug kitų nekodifikuotų, darbo santykius reguliuojančiųs, įstatymus.
Šiame kodekse detaliai numatytos sąlygos, kurioms esant darbdavys gali atleisti darbuotoją iš darbo, o tai yra mano pasirinktos temos esmė.
Tai gana aktuali tema, nes daug ginčų susyjusių su atleidimu (darbo sutarties nutraukimu) yra nagrinėjama teismuose. Šie ginčai kyla todėl, kad iki šiol darbo santykius reguliavo daud įvairių įstatymų, kurie nuolat keisdavosi ir darbdaviai, bei darbuotojai ne visada speja į tai gilintis.
Kaip apibrėžia LR Darbo kodeksas, kuris įsigaliojo nuo 2003 m. sausio 1d., darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.
Darbo sutartyje, kurią sudaro dvi šalys – darbdavys ir darbuotojas, atsispindi šalių sulygtos sutarties sąlygos, apibrėžiančios šalių teises ir pareigas. Sudarant darbo sutartį šalys negali nustatyti tokių darbo sąlygų, kurios pablogina darbuotojo padėtį, palyginti su tomis, kurios nustatytos LR Darbo kodekse ar kituose įstatymuose.
Darbo sutartyje numatomos darbo sąlygos, apmokėjimo sąlygos, materialinė atsakomybė, darbo valandos, funkcijos, kurias atlikti sutarties šalys.
Darbo sutartys gali būti: neterminuotos, terminuotos, laikinosios, sezoninės, dėl papildomo darbo, antraeilių pareigų, su namudininkais, patarnavimo darbamsir kitos. Paprastai darbo sutartis sudaroma neapibrėžtam laikui (neterminuota).
ATVEJAI, KAI DARBO SUTARTIS NUTRAUKIAMA DARBDAVIO VALIA
Kadangi yra numatyti darbo sutarties sudarymo pagrindai, yra logiška, kad numomi ir jos pasibaigimo arba nutraukimo teisiniai pagrindai....
Šį darbą sudaro 1306 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!