Valstybės jėga reikalinga ne tiek pačios valdžios galiai demonstruoti ar įtvirtinti, o tam, kad žmogus būtų apsaugotas nuo savivalės ir prievartos bei būtų visateisis valstybės partneris. Teisingumas priklauso ne tik nuo teisės aktų teisėtumo ir pagrįstumo, bet ir nuo procesinių būdų bei priemonių, kuriomis užtikrinama galimybė įgyvendinti teisės aktus. Lietuvos įstatymai numato įvairių garantijų sistemą, kuriomis ginamos tiek valstybės, tiek piliečių teisės ir teisėti interesai.
Tai atsispindi, pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje 1, kur numatyta, kad viena svarbiausių valstybės funkcijų – užtikrinti asmens prigimtines teises ir laisves, jo turto saugumą. Be to, ši programa įtvirtino svarbų valstybės įsipareigojimą įdiegti veiksmingą nukentėjusiųjų moralinės ir materialinės žalos atlyginimo tvarką, o moralinės ir materialinės žalos atlyginimas nusikaltimo aukai įtvirtinamas kaip pagrindinis nusikaltimo atskleidimo tikslas.
Šis rašto darbas skirtas išsiaiškinti, kaip vienu metu nagrinėjama baudžiamoji bylą ir civilinis ieškinys, savanoriškai grąžinamas žalos atlyginimas, ar gali būti pareiškiamas civilinis ieškinys dėl neturtinės ir dėl turtinės žalos atlyginimo, ar teismui reikia du kartus nagrinėti to paties teisės pažeidimo aplinkybes, kokiu pagrindu pripažįstamas civilinis ieškovas, atsakovas, kas gali atstovauti civilinį ieškovą, kokiu pagrindu civilinis atsakovas fizinis ar juridinis asmuo įtraukiamas į bylą, kokioje byloje gali būti pareikštas civilinis ieškinys, kaip vadinamas procesinis dokumentas, kuriuo pareiškiamas civilinis ieškinys, kaip elgtis jei nukentėjusysis atsisako pareikšti civilinį ieškinį, ar reikia mokėti žyminį mokestį, ką daryti jei per klaidą pripažįstamas civiliniu ieškovu, pagal kokį kodeksą įrodinėjamas pareikštas civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje, ką daryti jei civilinį ieškinį pareiškia keli asmenys, kaip elgtis jeigu už žalą, padarytą nusikalstamais kaltinamojo veiksmais, atsako įmonė, kuriai iškelta bankroto byla, kaip apskaičiuojamas neturtinis dydis, kas užtikrina ar jau pareikštas civilinis ieškinys, kas privalo pareikšti civilinį ieškinį.
Rašant rašto darbą panaudota literatūra, LR Baudžiamojo proceso KODEKSAS, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, „Teismų praktika“ ir kt. literatūra.
Įtariamasis ar kaltinamasis arba už jo veikas materialiai atsakingas...
Šį darbą sudaro 6936 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!