Konspektai

Civilinė teisė - juridiniai asmenys

9.8   (2 atsiliepimai)
Civilinė teisė - juridiniai asmenys 1 puslapis
Civilinė teisė - juridiniai asmenys 2 puslapis
Civilinė teisė - juridiniai asmenys 3 puslapis
Civilinė teisė - juridiniai asmenys 4 puslapis
Civilinė teisė - juridiniai asmenys 5 puslapis
Civilinė teisė - juridiniai asmenys 6 puslapis
Civilinė teisė - juridiniai asmenys 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises ir pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Juridinis asmuo – tai įstatymo nustatyta tvarka organizuotų fizinių asmenų grupė, kurios tikslas – atlikti viešąsias funkcijas arba užsiimti ūkine komercine veikla, todėl ir juridiniai asmenys yra skiriami į viešuosius ir privačius. Viešieji juridiniai asmenys yra valstybės ar savivaldybės, jų institucijų arba kitų asmenų, nesiekiančių naudos sau, įsteigti juridiniai asmenys, kurių tikslas – tenkinti viešuosius interesus, tai religinės bendruomenės, valstybės ir savivaldybės įstaigos, įmonės ir kt. gali steigti valstybės ar savivaldybės institucija, pagal savo kompetenciją priimdama atitinkamą nutarimą ar potvarkį įkurti įstaigą, valstybinę ar savivaldybės įmonę. Privatūs - tai tokie, kurių tikslas tenkinti privačius interesus. Jie steigiami gavus atitinkamos institucijos leidimą – steigiami bankai, draudimo įmonės. Tiek fizinių, tiek juridinių asmenų iniciatyva kuriamos AB,ŪB; IĮ, ŽŪB; ir kt. Šiems asmenims įsteigti leidimo nereikia, nes steigėjai j.a. registrui pateikia tik steigimo dokumentus. J.a. laikomas įsteigtu, kai jis įregistruojamas juridinių asmenų registre.
Juridinis asmuo kaip civilinių teisinių santykių subjektas apibrėžiamas pagal du požymius teisnumą ir veiksnumą. J.a. tampa teisnus ir veiksnus nuo tada, kai jis įregistruojamas j.a. registre. Jo teisnumą lemia jo steigimo tikslai ir paskirtis. J.a. kartu su teisnumu įgyja ir veiksnumą, kurį įgyvendina jo organai – direktorius, valdyba, administracija. ( sudaro sutartis, jas vykdo ir kt.), kurių kompetencija apibrėžta įstatymuose ir steigimo dokumentuose. Organai gali būti vienasmeniai *- direktorius, pirmininkas, viršininkas ir kolegialūs – susirinkimas, konferencija, taryba, komitetas.
Juridinių asmenų rūšys. Jie skirstomi į įmones, organizacijas ir įstaigas.
• individualios įmonės – nuosavybės teisė priklauso fiziniam asmeniui ar asmenų grupei. Įmonės turto negalima tapatinti su įmonės savininko turtu, kuris naudojamas jo ir jo šeimos poreikiams tenkinti. Įmonės turtas apskaitomas atskirai.
• tikroji ūkinė bendrija – įsteigta pagal bendrosios jungtinės veiklos sutartį sujungus kelių fizinių asmenų ar juridinių asmenų turtą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3720 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (3720 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės konspektas
  • 7 psl., (3720 ž.)
  • Word failas 87 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt