Konspektai

Civilinė teisė - fiziniai asmenys

10   (1 atsiliepimai)
Civilinė teisė - fiziniai asmenys 1 puslapis
Civilinė teisė - fiziniai asmenys 2 puslapis
Civilinė teisė - fiziniai asmenys 3 puslapis
Civilinė teisė - fiziniai asmenys 4 puslapis
Civilinė teisė - fiziniai asmenys 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Teisnumas nėra įgimta žmogaus savybė. T.y.galėjimas įgyvendinti savo teises ir pareigas. Jis atsiranda gimus ir baigiasi mirus.
Fiz.asmenų teisnumas- t.y.T ir P visuma kurias gali turėti fiz.asmuo. kadangi galimybę turėti vienas ar kitas subjektines T garantuoja valst., tai niekas negali atimti ar apriboti šių CT tik pati valst.įst.nustatyta tvarka.
C teisnumui būdingas lygybės principas. Jam būdinga ir tai, kad ši savybė negali būti perduota kitam asmeniui. Galiojantys įst.nenumato galimybės tasisakyti teisnumo, jį gali tik apriboti teismas. Įst.numato laikiną teisnumo apribojimą, bet pilietis negali būti visiškai neteisnus. Tik teismo sprendimu piliečiui gali būti atimta galimybė turėti vienas ar kitas C teises. Teisnumo apribojimo(teisės eiti tam tikras pareigas atėmimas, draudimas dirbti tam tikrą darbą) atvejai numatyti baudžiamosiuose įst.
C teisnumo turinys . Turėdami C teisnumą žmonės gali dalyvauti įvairiuose teisiniuose santykiuose. C teisnumą mūsų Respublikoje turi visi Liet.piliečiai, taip pat užsieniečiai ir asmenys be pilietybės. C teisių ir P visuma sudaro C teisnumo turinį. C teisnumo turinį sąlygoja egzistuojantys gamybiniai santykiai, ūkio sistema ir nuosavybės formos. C teisnumo turinį mūsų Resp.šiuo metu nustato LR K, CK Nuosavybės pagrindų įst., kt.priimti aktai. Gali turėti turtą, kaip privačios nuosavybės objektą, teisę verstis ūkine komercine veikla, steigti įmones ar kitokius JA, paveldėti turtą ir palikti jį testamentu, pasirinkti veiklos rūšį ir gyv.v., turėti išradimo, pramoninio pavyzdžio autoriaus teises, taip pat turėti kitokius turtines ir CT saugomas neturtines teises.
Teisnumo atsiradimas ir išnykimas Piliečių teisnumas atsiranda jo gimino momentu ir išnyksta jam mirus(tai reiškia, kad teisnumas nepriklauso nuo žm.amžiaus, sveikatos ir mirties priežasčių). Tačiau daugeliu atveju įst.gina ir pradėto, dar negimusio vaiko interesus.
Asmenys. CT santykio subjektai yra tie a.tarp kurių susidaro CT santykis. Kiekviename CS dalyvauja mažiausiai 2 subj.(vienas turi teisę- aktyvus, kitas- pareigą- pasyvus). Subj.yra 1.fiz.a; 2.jur.a; 3.valst., savivaldybė. `Jų teisinę padėtį lemia veiksnumas ir teisnumas.
2. jei būdingas savarankiškumas- veikimas savo rizika ir vardu;
3. atlygintinumas, t.y.pelno siekimas.
15. Fiz.a., kaip...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3396 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (3396 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės konspektas
  • 5 psl., (3396 ž.)
  • Word failas 112 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt