Teisinė atsakomybė gali būti apibūdinama kaip prievolė, atsiradusi asmeniui, pažeidusiam viešą arba privatų interesą. Viena tokios prievolės šalis (pažeidėjas) už pažeidimą patiria įstatymuose numatytas sankcijas, kita šalis (nukentėjusysis) gali taikyti šias sankcijas arba reikalauti, kad jas taikytų atitinkama valstybinė arba visuomeninė institucija (teismas, arbitražas ir kt.). Civilinė atsakomybė yra viena iš teisinės atsakomybės rūšių. Žala yra būtinasis civilinės atsakomybės pagrindas, nes nesant žalos arba nuostolių civilinės atsakomybės teisinis santykis neįmanomas.
Šio darbo tikslas ir yra aprašyti civilinę atsakomybę (civilines sankcijas), už civilinių teisių ir pareigų pažeidimą. Rašydama šį darbą, reikalingą medžiagą rinkau iš knygų teisės tema, interneto, Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso, Darbo Įstatymo Kodekso. Surinktą medžiagą atrinkau ir susisteminau.
Civilinė atsakomybė yra įstatymo nustatyta neigiama turtinė valstybės reakcija į civilinės teisės pažeidimą. Teisės pažeidėjui tai sukelia nenaudingas turtines pasekmes, kurios pasireiškia tam tikrų turtinių teisių atėmimu arba jo turto sumažinimu. Šios neigiamos turtinės priemonės civilinės teisės pažeidėjui taikomos valstybės prievarta (pavyzdžiui, teismo, arbitražo sprendimu) arba galimybė jas taikyti verčia civilinės teisės pažeidėją patį sau šias priemones taikyti.
Kaip jau buvo minėta, civilinė atsakomybė pasireiškia turtinėmis poveikio priemonėmis, kurių rūšis, jų taikymo sąlygas ir tvarką nustato civilinė teisė. Tačiau atskirų asmenų atsakomybė neatsiranda tiesiog iš atsakomybę reguliuojančių normų. Atskiriems asmenims ji atsiranda tiktai susidarius atsakomybės teisiniam santykiui, kurį sukelia subjektinės teisės pažeidimas, t.y. tam tikras juridinis faktas. Tai yra teisinis santykis tarp teisės pažeidėjo ir nukentėjusiojo, tam tikrais atvejais tarp teisės pažeidėjo ir valstybės, ir šio santykio teisės pažeidėjui atsiranda įstatyme arba sutartyje numatytos poveikio priemonės. Dažnai subjektinės teisės pažeidimą ir kartu teisės pažeidėjo atsakomybę nustato atitinkamos institucijos, pavyzdžiui, teismas, arbitražas. Tačiau tam tikrais atvejais subjektinės teisės pažeidimas ir atsakomybė už tai gali būti nustatoma nesikreipiant į atitinkamus organus.
Civilinė teisinė atsakomybė yra viena iš prievartos poveikio priemonių, taikomų teisės pažeidėjui. Ji pasireiškia teisės pažeidėjui neigiamų turtinių pasekmių sukėlimu.
Civilinei teisei būdinga tai, kad įstatyme numatytais...
Šį darbą sudaro 7577 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!