Paskutiniai medicinos ir biologijos pasiekimai ne tik atveria žmogui naujas galimybes, bet ir priešpastato eilę nepaprastų etinio ir teisinio pobūdžio klausimų, tuo pat metu, apie leidžiamas tyrimų ribas, apie galimybę įsiskverbti į visą, kas yra švenčiausia gyvenime – gimimą ir mirtį.
Gydimo praktika nuo pat senovės laikų rėmėsi ne tik nustatytų biologinių, antropologinių, fiziologinių įstatymų žinojimu, bet ir nustatytais moraliniais principais, svarbiausias iš kurių – „nepakenk“. Šiandieną naujos technologijos, iš vienos pusės, neapčiuopiamai praplečia žmogaus galimybes, o iš kitos – priešpastato mus su situacijomis, kurios peržengia žmogaus moralinę praktiką. Žmogui tenka atlikti nepaprastą ir ypač atsakingą pasirinkimą, kuris nulemia arba jo pačio, arba jam artimų žmonių likimą. Visų šių faktų pasekmėje iškilo žinių dorybės ir jų panaudojimo klausimas. Kokiais kriterijais turi vadovautis medikai, sprendžiant klausimą apie žmogaus gyvybės nutraukimą ar išsaugojimą? Ar yra galima eutanazija? Ar dirbtinis apvaisinimas yra blogis, ar vis gi gėris? Ar galima sukurti „genetiškai modifikuotą“ žmogų? Kokios medicininės ir etinės problemos yra susijusios su transplantologija? Kokiu būdu suderinti rinkos mechanizmų veiksmus su biomedicinos galimybėmis? Ar teisėtas yra klonavimas arba embrionų kamieninių ląstelių panaudojimas? Kuo gresia psichotropinių preparatų vartojimas? Kur ieškoti atsakymus į klausimus, kurie anksčiau neegzistavo?
1. Trumpa Bioetikos atsiradimo istorija
Problemų, susijusių su šiuolaikinės medicinos ir biotechnologijų pasiekimais, aptarimas, o taip pat problemų, susijusių su prieinamybe prie tyrimų rezultatų, aptarimas, mūsų dienomis tapo viena iš visuomenės ir mokslinės minties krypčių, kuri gavo pavadinimą – bioetika.
Bioetikos atsiradimas neretai yra siejamas su įvykiu, kuris įvyko dvidešimtojo amžiaus septinto dešimtmečio pabaigoje. Tuo metu, vienoje iš Sietlo (JAV) ligoninių atsirado pirmas dializės aparatas – „dirbtinis inkstas“. Atsižvelgiant į tą aplinkybę, jog jis buvo vienintelis aparatas visoje klinikoje, labai aštriai iškilo pasirinkimo problema: kam iš ligonių suteikti prieigą prie gelbėjančio prietaiso, o kam atsakyti. Gydytojai atsisakė prisiimti sau tokią atsakomybę ir pasiūlė sudaryti komisiją iš gerbiamų piliečių, kuri svarstytų visus „už“ ir „prieš“...
Šį darbą sudaro 3775 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!