Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę. Kadangi nebendraujant būtų neįmanomas joks veikimas, tai bendravimas yra būtina žmogaus kaip socialinės būtybės atsiradimo, egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga.
Bendravimas yra sudėtingas daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę, ir susirašinėjimą laiškais, ir įprastą pokalbį su draugais, bendradarbiais, šeimos nariais ar net nepažįstamais žmonėmis.
Žmonių bendravime išskiriami trys svarbūs, glaudžiai tarpusavyje susiję komponentai: komunikacinis, interakcinis ir percepcinis.
Komunikacinį bendravimo komponentą sudaro keitimasis įvairiausia informacija (mintimis, vaizdiniais, emocijomis, interesais, įspūdžiais, nuomonėmis ir pan.). Interakcinio komponento esmė yra keitimasis judesiais ir veiksmais. Percepcinį komponentą sudaro bendravimo partnerių savitarpio suvokimo ir geresnio pažinimo procesai.
Darbo objektas: bendravimo komponentai (komunikacinis, interakcinis, percepcinis).
▪ apibūdinti socialinę interakciją,
▪ apibūdinti socialinę percepciją.
2) atskleisti bendravimo komponentų tarpusavio ryšį.
3) nustatyti, nuo ko priklauso sėkmė bendravime.
2. Komunikacija
Žmonės savo psichikos turinį (mintis, vaizdinius, emocijas ir kt.) kitiems žmonėms perduoda pasinaudodami įvairiais materialiais objektais (garsais, spalvomis, judesiais, daiktais). Tie materialūs daiktai, kurie žymi tam tikrą psichikos turinį, yra vadinami ženklais. Ištartas ar parašytas žodis žinantiems to žodžio reikšmę perteikia su tam tikru tikrovės reiškiniu siejamą sąvoką, teiginį, emocijas. Ženklų funkcijas atlieka ne tik žodžiai: žalia spalva transporto ženklų sistemoje žymi sąvoką „eiti, važiuoti leidžiama“, raudona draudimą; daugelyje tautų juoda spalva yra gedulo ženklas ir t. t. Keitimasis informacija, naudojant kokią nors ženklų sistemą, vadinamas komunikacija.
Visuomenėje plečiantis komunikacijos poreikiams, savaime susiformavo arba buvo dirbtinai sudarytos įvairios ženklų sistemos. Kalba yra svarbiausia bendravimui skirta ženklų sistema. Jų yra apie 3000. Yra dirbtinai sukurtų tarptautiniam bendravimui kalbų (pvz., esperanto). Kurčnebyliai vartoja gestų kalbą. Kalboms artimos yra matematikos ir fizikos simbolių sistemos, transporto eismo ženklai, muzikos užrašymo ženklų sistema ir kt.
Natūralios kalbos yra tobuliausios bendravimo priemonės dėl to, kad jos turi daugybę ženklų (žodžių, jų junginių, sintaksinių ir intonacinių priemonių) įvairiam psichikos turiniui išreikšti. Žodžiai, kaip ženklai, pirmiausia yra...
Šį darbą sudaro 2444 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!