PA – 4/2 gr. stud. P. Urbonas
2005
Panevėžys, 2005
ĮVADAS
Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ar jaučiame, kokiais matome save ir mūsų aplinką. Savo ruožtu iš kitų žmonių galime sužinoti apie tai, kaip mes patys atrodome iš šalies: ką kiti mano apie mus ir aplinkinį pasaulį. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save, mokyti ir mokytis, padėti kitiems ir ieškoti pagalbos bei paramos sau. Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių, t. y. tai, ką žmonės laiko svarbiausiu ir labiausiai vertina. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios, kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas, negalima jokia kuriamoji veikla. Bendravimas tiesiogiai siejasi su jausmais. Bendraudami mes patiriame pačių įvairiausių emocijų: tiek teigiamų, tiek neigiamų.
Bendravimas – prasminga tarpusavio sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Ši sąveika vyksta tiek kalbantis, tiek ir be žodžių, sąmoningai ir nesąmoningai, būnant dviese ar atsidūrus didelėje žmonių grupėje. Bendravimas visus žmones vienija. Daugumą bendravimo įgūdžių įgyjame labai anksti, dar kūdikystėje ir ankstyvojoje vaikystėje. Todėl bendravimo taisyklės yra tapusios mums pažįstamos, savaime suprantamos (dažniausiai žmonės bendrauja pagal tam tikras susiklosčiusias ir visiems priimtinas taisykles). Pavyzdžiui, jei žmogus numoja ranka, tai gali reikšti: „Smulkmena, neverta kreipti dėmesio“, „Gaila, nepasisekė“.
Todėl pagrindinis tikslas yra išnagrinėti pagrindines bendravimo ypatybes. Apibūdinsiu tiek neverbalinį, tiek verbalinį bendravimą, jų įtaką bendraujant.
I. BENDRAVIMAS – ŽMOGAUS VERTYBĖ
Vertybe vadiname tai, kas, žmogaus manymu, jo gyvenime yra svarbiausia. Vieno asmens vertybės gali labai skirtis nuo kito asmens vertybių. Tačiau, egzistuoja ir universalios vertybės: tai, ką vertina visa žmonija arba bent jau absoliuti dauguma žmonių. Viena tokių universalių vertybių laikytinas bendravimas. Tai, ką mes laikome vertybėmis, padeda tenkinti svarbiausius mūsų poreikius. Amerikiečių psichologas A. Maslou sukūrė teoriją, pagal kurią visi žmogaus poreikiai yra išsidėstę tam tikra...
Šį darbą sudaro 4021 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!