Bendravimas yra daugialypis reiškinys: juo vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę ir susirašinėjimas paštu, ir aktoriaus pasirodymą publikai. Tad skiriams įvairios bendravimo rūšys.
BENDRAVIMAS SU SAVIMI. – intrapersonalinis. BENDRAVIMAS SU KITAIS – tarpusavio, tarpasmeninis, interpersonalinis. Svarbiausi tarpasmeninio bendravimo apsektai – tai tarpusavio suvokimas (socialinė percepcija), keitimasisi informacija(komunikacija, komunikuojant naudojami: kalba, mimika, gestai,nežodinis bendravimas), tarpusavio sąveika (socialinė interakcija) ir santykiai.
Bendravimas – apima dviejų ar daugiau žmonių tarpusavio suvokimą, keitimąsi informacija, sąveiką ir santykius.
Kodėl žmonės bendaruja? Todėl, kad bendraudami gali sėkmingai tenkinti daugelį svarbiausių savo poreikių. 1. keičiamasi informacija. 2. suteikia mums galimybę geriau suprasti ir pažinti save pačius. 3. galime dalytis savo mintimis ir jausmais, atskelisti indvidualybę, daryti aplinkiniams įtaką ir pan. Kitaip sakant bendrauti mus skatina ir vadinamieji socialiniai poreikiai.
Socialiniai poreikiai – tie, kurie gali būti patenkinti tik tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvaujant kitiems žmonėms. Jie yra įgyjami gyvenant tarp kitų ir įsisavinant įvairias visuomeninio gyvenimo normas. Šios noros perimamos vaikystėje iš mus supančių žmonių, tai vadinama socializacijos procesu.
• Bendrumo (priklausymo) poreikis. Tai poreikis jausti, jog esi grupės, bendruomenės narys, kad esi tarp žmonių, kurie tau reikalingi ir tu jiems esi reikalingas.
• Saugumo poreikis patenkinamas tada, kai žmogus iš aplinkinių nejaučia grėsmės nei fiziniams, nei psichologiniams savo saugumui.
• Laimėjimų porikis – tai siekis pirmauti, įveikti iššūkius, atitikti aukščiausius standartus.
D.McClelland nuomone, laimėjimų poreikis – tai kibirkštis, skatinanti ekonomikos augimą, mokslo pažangą, meninę kūrybą ir įkvepianti visuomenės lydderių entuziazmą.
• Savęs įtvirtinimo poreikis – siekis rasti savo vietą visuomenėje.
• Savigarbos, savo vertės jutimo poreikis – siekis nebūti kitų žeminamam, niekinamam, užimti tarp kitų žmonių deramą vietą.
• Dominavimo ir pripažinimo poreikis – noras kontroliuoti kitus, daryti įtaka kitiems, vadovauti.
• Pranašumo poreikis – jaustis kuo nors pranašesniu už kitus.
• Saviaktualizacijos ir saviraiškos poreikis – realizuoti savo potencialias galimybes. Tapti tuo kuo gali ir kuo nori tapti.
• Afiliacijos poreikis – turėti artimų darugų, rūpintis kitais ir iš jų...
Šį darbą sudaro 1350 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!