Referatai

Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų

10   (1 atsiliepimai)
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 1 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 2 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 3 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 4 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 5 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 6 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 7 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 8 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 9 puslapis
Bendravimas tarp įvairių tautų ir kultūrų 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kas gyveno Lietuvoje sovietiniais okupacijos laikais ir buvo pakankamo amžiaus suvokti tarybinę realybę ( o dabar ją ir prisiminti), labai gerai atsimena vadinamąją „geležinę uždangą“. Ši „uždanga“ visiems piliečiams nustatydavo su kuo galima bendrauti, kokiu būdu. Visi mes augę tais laikais žinojome, kad mums, paprastiems mirtingiesiems, leista keliauti po VISAS penkiolika „broliškų“ respublikų, bendrauti tik su jų gyventojais, gėrėtis tik jų šalimi, tik jų kultūra. Išvykimas į kitą, net „brolišką“ socialistinę valstybę, visų pirma reikalaudavo tam tikrų pareigų užėmimo, priklausymo „vienintelei“ partijai, nežmoniškų pastangų ir „pažįstamų“, specialiųjų tarnybų kruopštaus tikrinimo. Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų taip ir liko nepamačiusi senosios vakarų Europos kultūros, Egipto piramidžių, Norvegijos fiordų, kitų nuostabių pasaulio kampelių. Aišku, bendravimas su kitų kultūrų, tautų žmonėmis nebūtinai turėdavo apsiriboti tų vietų lankymu, susipažinimu su jomis. Buvo dar laiškai ( kuriuos iš „kapitalistinio- militaristinio“ užsienio gaudavai taip sulankstytus ir suglamžytus, kad nekildavo abejonių, kad juos kažkas jau skaitė), tačiau argi tai bendravimas, kitų tautų ir kultūrų pažinimas? Tikrai ne.
Tauta- istoriškai susiformavusi žmonių bendruomenė, turinti bendrą kilmę, bendrą kalbą, istoriją, papročius. Kaip matome, kiekvienai tautai yra būdinga bendra kilmė- jokia tauta negali atsirasti staiga, jokia tauta negali pasipildyti nariais iš kitų tautų- Lietuvoje gyvenantis čečėnas tikrai netaps lietuviu.
Kitas kiekvienos tautos ( ne valstybės! ) išskirtinis požymis yra jos kalba. Juk daugelio pasaulio valstybių teritorijose gyvena daug skirtingų tautų, jas viena nuo kitos nesunku atskirti ir vaikui- kiekviena tauta kalba tik jai būdinga kalba. Galime didžiuotis savo lietuvių kalba, kurią mes per penkiasdešimt pastarosios okupacijos metų išsaugojome ( nors buvome stipriai rusinami) ir kuri mus skyrė nuo kitų. Deja, tuo negali pasigirti baltarusiai, ukrainiečiai. Baltarusių kalba praktiškai yra mirusi, ja daugiau kalba tik seni žmonės Baltarusijos kaimo vietovėse. Ukrainiečių padėtis gal šiek tiek geresnė, tačiau asmeniškai mane nustebino vieno sutikto ukrainiečių žurnalisto pozicija šiuo klausimu- jam nepatiko Ukrainos valdžios organų priimti įstatymai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4931 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (4931 ž.)
Darbo duomenys
  • Kultūrologijos referatas
  • 10 psl., (4931 ž.)
  • Word failas 113 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą