Senovėje žmonės informaciją iš kartos į kartą perduodavo žodžiu. Tik vėliau atsirado raštas. Raštas – tai žodinės kalbos grafinė išraiška. Iš pradžių raštu buvo vadinami paveikslėliai, kol galiausiai atsirado raidės. Anksčiau visi dokumentai būdavo rašomi tik ranka. Bet pasaulis tobulėja, taigi greta rašymo ranka atsirado ir spausdinimas. O šiais laikais, spausdinimas tikrai ne naujiena.
Spausdinimo būdų yra nemažai: ofsetinė spauda, metalografinė spauda, iškilioji spauda, gilioji spauda, trafaretinė spauda, fleksografinė spauda, skaitmeninė spauda, Orlovo spauda.
Spaudos būdas yra parenkamas pagal dokumentą. Vieniems dokumentams reikalinga didesnė apsauga, kitiems – mažesnė. Yra įvairios priežastys, kodėl pasirenkamas vienoks ar kitoks spausdinimo būdas.
Referate plačiau aprašysiu anksčiau paminėtus spausdinimo būdus: trumpus spausdinimo technologijų aprašymus, kam ir kada tie spausdinimo būdai naudojami. Taip pat pateikiu kai kurių spausdinimo technologijų schemas.
Ofsetinė spauda
Ši technologija atsirado prieš 100 metų ir dabar yra pats žinomiausias ir labiausiai paplitęs spaudos būdas, kurį galima vadinti klasikiniu, jei kalba eina apie popierių ir kartoną.
Ofsetinė spauda, dar vadinama litografija, užima dominuojančią dalį pasaulinėje spaudos rinkoje ~ 50%. Labiausiai vartotojų vertinami šio spaudos būdo privalumai yra aukšta spaudos kokybė ir maži paruošimo kaštai.
Lyginant su fleksografine spauda, ofseto dažų normavimo ir perdavimo mechanizmas yra gerokai sudėtingesnis. Čia naudojami tiršti aliejiniai arba UV dažai, kurie perduodami formai per eilę plieninių ir guminių velenėlių. Prieš užnešant dažus, spaudos forma praeina pro drėkinimo sekciją, kurioje nespausdinančios formos vietos absorbuoja vandenį. Tuomet spausdinimo cilindras praeina pro dažymo sekciją ir dažai yra perduodami toms formos vietoms, kurios atstūmė vandenį (spausdinančiam paviršiui). Toliau besisukant spausdinimo cilindrui dažai yra perduodami specialia guma padengtam velenui nuo kurio jie pernešami ant spausdinamos medžiagos (tai pavaizduota 1paveikslėlyje). Dažų normavimas ofsete atliekamas reguliuojant nubraukimo peilių prispaudimo jėgą ir taip keičiant dažų sluoksnio storį ant plieninio dažų pernešimo veleno. Toks dažų normavimo principas leidžia tolygiai keisti perduodamų dažų kiekį, tačiau jį sunkiau sureguliuoti, o spausdinant pasikeitus dažų klampumui, spalva taip pat...
Šį darbą sudaro 1485 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!