Referatai

Baltarusijos archyvinė veikla

9.4   (3 atsiliepimai)
Baltarusijos archyvinė veikla 1 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 2 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 3 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 4 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 5 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 6 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 7 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 8 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 9 puslapis
Baltarusijos archyvinė veikla 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

BALTARUSIJOS ARCHYVINĖ VEIKLA........................................................................2
Bibliografinių nuorodų sąrašas
BALTARUSIJOS ARCHYVINĖ VEIKLA
Pirmasis centralizuotas valstybinis archyvas šiuolaikiškos Baltarusijos Respublikos teritorijoje buvo Vitebsko centrinis senųjų aktų knygų archyvas, kuris pradėjo savo darbą 1863 m. Šis archyvas buvo įsteigtas saugoti antstolinių įstaigų aktų knygas, kurios priklausė XVI a. pab.- XVIII a. Rusijos imperijos Žečpospolitos teritorijai, Vitebsko, Mogiliovo ir Smolensko gubernijų ribose. O Minsko, Vilenskio ir Gardino gubernijų aktų knygos buvo saugomos Vilenskio centriniame senųjų aktų knygų archive, kuris buvo dabartinės Lietuvos respublikos teritorijoje. XIX a. pab. Vitebsko archyve jau buvo sukaupta daugiau nei 1800 aktų knygų, o Vilenskio archive - daugiau nei 23000 knygų, kurių didžioji dalis priklausė Baltarusijos teritorijai. Tačiau 1903m. sausio 1d. Vitebsko archyvas buvo likviduotas, o visi dokumentai pervesti į Vilenskio archyvą.
Valstybinių archyvų tinklo sudarymas atsinaujino sovietinės valdžios metais, esant tokiai padėčiai, kad rytinė Baltarusijos dalys ( Vitebsko ir Mogiliovo gubernijos) laikinai priklausė SSRS, o pietinė Baltarusijos dalys ( buvęs Gardino ir Vilenskio bei Minsko gubernijos) – Lenkijai. Vitebske ir Mogiliove 1919m. rūgpjutį buvo įkurti gubernijų archyvai, kuriuose buvo saugomi buvusios Rusijos imperijos vietinių valstybinių įstaigų fondai. Buvusios Minsko gubernijos teritorijoje sovietinė valdžia galutinai įsitvirtino 1920m. liepą. Ten buvo įkurta Sovietinė Socialine ( Tarybinė ) Baltarusijos Respublika BTSR. O 1922m. rūgpjutį buvo įkurtas Centrinis Baltarusijos archyvas (Centrarchyvas), tapęs pagrindiniu organu, vadovaujančiu achyvinei veiklai ir paklūstančiu BTSR Centriniam Vykdomajam Komitetui (CVK ).
1924m. pr. Minske vadovaujant Komunistų partijos istorijos Institutui (Istpartijai) buvo įkurtas irgi partijos achyvas, kuris saugojo CK KPB ir vietinių komitetų partijų dokumentus nuo 1918m.
1924m. kovą , įtraukus į BTSR sudėtį buvusių Vitebsko ir Mogilevo gubernijų dalis, į Centrarchyvą buvo įtraukti Vitebsko ir Mogilevo archyvinai biurai su jų archyvais. Tais metais BTSR buvo įvestas naujas administracinis dalijimas: vietoj gubernijų steigėsi apylinkės ir rajonai. Kiekvienoje apilinkėje kūrėsi valstybinis archyvas. 1924m. pab. Baltarusijoje veikė, neįskaitant centrinio archyvo Minske, 9 apylinkių archyvai- Bobruisko, Borisovsko, Vitebsko, Kalininsko, Mogiliovo, Mozirsko,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1773 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (1773 ž.)
Darbo duomenys
  • Komunikacijos referatas
  • 10 psl., (1773 ž.)
  • Word failas 78 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Knygų leidybinė veikla Lietuvoje

Knygų leidybinė veikla Lietuvoje Komunikacija Peržiūrėti darbą

Ryšių su visuomene funkcijos, agentūros ir veikla

Ryšių su visuomene funkcijos, agentūros ir veikla Komunikacija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt