Referatai

Augustinas Voldemaras

9.2   (2 atsiliepimai)
Augustinas Voldemaras 1 puslapis
Augustinas Voldemaras 2 puslapis
Augustinas Voldemaras 3 puslapis
Augustinas Voldemaras 4 puslapis
Augustinas Voldemaras 5 puslapis
Augustinas Voldemaras 6 puslapis
Augustinas Voldemaras 7 puslapis
Augustinas Voldemaras 8 puslapis
Augustinas Voldemaras 9 puslapis
Augustinas Voldemaras 10 puslapis
Augustinas Voldemaras 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1918m. vasario 16d. Lietuvos Taryba priėmė nutarimą, skelbiantį nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą. Tuomet Lietuva buvo okupuota Vokietijos kariuomenės, todėl prasidėjo sunki kova dėl jaunutės valstybės pripažinimo. 1918m. liepos mėn. Lietuvos Taryba pasivadino Valstybės Taryba, tačiau vokiečių okupacinė valdžia nesutiko jos pripažinti, kliudė tapti savarankišku valstybės organu, stengėsi apriboti jos funkcijas, paversti tik patariamuoju okupacinės valdžios organu.4 1918m. spalio 5d. Vokietijos kancleris paskelbė, kad Vokietija pripažįsta tautų apsisprendimo teisę bei leidžia laisvai kurti valstybes ir vyriausybes. Spalio 20d. ir Valstybės tarybos prezidiumas gavo teigiamą kanclerio atsakymą dėl Lietuvos vyriausybės sudarymo.5 1918m. lapkričio 2d. Valstybės Taryba priėmė Laikinąją Lietuvos konstituciją, o lapkričio 5-ąją Valstybės Tarybos prezidiumas pavedė A. Voldemarui sudaryti pirmąjį nepriklausomos Lietuvos ministrų kabinetą. Jau lapkričio 9d. A. Voldemaras Tarybos prezidiumui pristatė savo sudarytą ministrų kabinetą. Lapkričio 11d. buvo patvirtinta pirmoji Lietuvos vyriausybė. Pats A. Voldemaras užėmė Ministro pirmininko ir Užsienio reikalų ministro postus. Vyriausybėje pasidalinus pareigas, liko neužimti trys ministrų postai, tarp jų ir Kašto apsaugos. Į šį postą norėta skirti aukšto rango, turintį didelę patirtį karininką, tačiau nesusitarta dėl kandidatūros, todėl ir šias pareigas, tiesa, laikinai užėmė pats Ministras pirmininkas.6 1918m. lapkričio 14d. įvyko viešas vyriausybės posėdis, kuriame dalyvavo spaudos atstovai ir miesto visuomenė. Šiame posėdyje išdėstyti svarbiausi pirmosios vyriausybės veiklos uždaviniai, A. Voldemaras pristatė Laikinosios vyriausybės programą.7 Vyriausybės programą kritikavo krikščionys demokratai bei liaudininkai.
Gerų norų buvo maža. Okupacinė valdžia nenoriai užleido savo pozicijas jaunai Lietuvos vyriausybei. Skubiai teko kurti krašto valdymo struktūras, ieškoti lėšų joms išlaikyti. Jau 1918m. lapkričio 13d. vyriausybė išleido atsišaukimą į krašto gyventojus, ragindama kurti vietos savivaldos organus. Administracinių struktūrų kūrimo galimybes ribojo ne tik ryšių sistemos trūkumai, bet ir sunki finansinė padėtis – naujoji vyriausybė nuo pat pirmųjų gyvavimo akimirkų pradėjo rūpintis paskolų gavimu. Pirmoji paskola – 10mln. markių, gauta 1918m. lapkričio 26d. iš vokiečių okupacinės valdžios, panaudota valdžios aparato centre ir vietose formavimui...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2844 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2844 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 11 psl., (2844 ž.)
  • Word failas 70 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt