Asmenybės dvilypumas – tai tarsi žmogus, kuris privalo gyventi dvigubą gyvenimą, sprendimus turi priimti šaltu protu, tačiau širdies balsas sako visai ką kitą. Vinco Krėvės tragedijoje „Skirgaila“ matome žmogų, besistengiantį pakeisti tautos ilgaamžes tradicijas dėl jos gerovės bei saugumo. Dar vienas asmenybės dvilypumo pavyzdys yra matomas Justino Marcinkevičiaus poetinėje dramoje „Mažvydas“, kai individas jaučia vidinę kovą tarp asmeninio gyvenimo laisvės bei pareigos. Asmenybės dvilypumą, taip pat, galima matyti ir Vinco – Mykolaičio Putino romane „Altorių šešėly“, kai individas negali suderinti vidinio poeto su dvasininko gyvenimu.
XX a. reikšmingiausias lietuvių rašytojas, literatūros klasikas, Vincas Krėvė, tragedijoje „Skirgaila“ atskleidė žmogų vertybių krizės situacijoje. Kūrinyje atkuriami Viduramžių Lietuvos laikai, keliamos lietuvių, kaip tautos su savomis tradicijomis, išlikimo problemos. Dramos herojus – kunigaikštis Skirgaila, tragedijoje blaiviu protu vertiną esamą istorinę situaciją. Kadangi kultūrinis tarpas tarp Europos šalių ir Lietuvos buvo didelis: pagoniška sietuva neturėjo rašto, mokyklų. Todėl į Lietuvos žemes kėsinosi prisidengdami krikščionybe kryžiuočiai. Tuo tarpu lietuviai remdamiesi senaisiais pagoniškaisiais dievais siekia nepaisyti likusios Europos, tačiau kad ir kaip jis mylėjo pagoniškąsias lietuvių tradicijas, Skirgaila žinojo, jog jei jų neatsisakys, tai gali pražudyti tautą. Skirgaila buvo – šiurkštus ir žiaurus valdovas, tačiau troškimas tarnauti Lietuvai buvo didelis. Siekdamas Lietuvai gero, Skirgaila pagrobia ir veda Lydos kunigaikštytę Duonutę: „Aš myliu Lietuvą ir skaldyti ją dalimis niekam neleisiu: nei tau, nei broliui Jogailai, nė Kęstučio sūnui”. Ona Duonutė priešinasi tokiai prievartai. Krėvės veikėjai nėra tik ramūs ir geraširdžiai, jie sugeba protestuoti ir kovoti už savo likimą. „Skirgailos“ herojus turi prometėjiškumo bruožų: jis nori žmonėms gero, tačiau nežino, kaip tai padaryti, o savo veiksmais griaudamas nusistovėjusias gyvenimo normas atneša žmonėms daug sukrėtimų. Todėl tragiškasis herojus yra kaltas be kaltės: jis sukelia daug kančių kitiems ir kenčia pats, nes per jį tarytum išsipildo lemtis. Skirgaila supranta, jog prievarta vedus moterį, jis suteikė jai daug skausmo, tačiau norėdamas jai padėti...
Šį darbą sudaro 927 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!