Referatai

Asmens ir asmenybės psichologija

9.4   (2 atsiliepimai)
Asmens ir asmenybės psichologija 1 puslapis
Asmens ir asmenybės psichologija 2 puslapis
Asmens ir asmenybės psichologija 3 puslapis
Asmens ir asmenybės psichologija 4 puslapis
Asmens ir asmenybės psichologija 5 puslapis
Asmens ir asmenybės psichologija 6 puslapis
Asmens ir asmenybės psichologija 7 puslapis
Asmens ir asmenybės psichologija 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Psichologija - mokslas apie žmogaus elgesį ir mentalinius procesus. Psichologija tiria psichinius reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus. Mokslas apie sielą.
Psichologija siekia atsakyti į aibę klausimų, susijusių su žmogumi. Kodėl žmogus taip elgiasi? Psichologija imasi sudarinėti sąvokų ir teorijų sistemą, kuri užfiksuotų ir apibūdintų žmogų. Aišku, ta sistema – nėra žmogus, o tik pastangos dėl jo gerovės (tipo geriau pažinti ir jam padėti), noras perprasti, numatyti, kontroliuoti, keisti.
Asmenybės psichologija stengiasi tirti žmogų visais šiais aspektais. Asmenybės tyrėjai šį darbą dažnai pradeda nuo siekimo suprasti save, nuo to kas jiems aktualu, įdomu, skaudu. Pradėję nuo aktualių problemų, tyrėjai vėliau ieškojo universalumo, tikrina faktus, bet kiekviena teorija atspindi tik kurį nors vieną asmenybės aspektą ir neišsemia viso jo turtingumo. Kita vertus, kiekviena mus ko nors moko ir padeda suprasti save ir kitus žmones.
Šiame darbe nagrinėsiu dviejų skirtingų krypčių autorius: S.Froidą – psichoanalizės atstovą, ypač populiarų Vakarų šalyse. Ir A.H.Maslow – atstovaujantį humanistinę psichologiją. Humanizmo teorijoje asmenybės sąvoka tampa centrine ir ypač pabrėžiama asmenybės atsakomybė už savo poelgius. Yra šeši kriterijai pagal kuriuos lyginsiu šiuos skirtingų krypčių autorius. Pirmasis kriterijus „laisvė – determinizmas: čia aiškinama, kiek žmogaus mintys, poelgiai ir elgesio kontrolė priklauso nuo jo paties ir kiek tai yra nulemta kitų veiksnių. Antras kriterijus „konstitucionalizmas – invaironmentalizmas“: čia aiškinama, kas labiau veikia asmenybę – genetiniai ar aplinkos veiksniai? Trečias kriterijus „subjektyvumas – objektyvumas“: čia aiškinama, ar žmogaus elgesį lemia subjektyvi jo patirtis, jo vidinis pasaulis, ar objektyvūs aplinkos veiksniai. Ketvirtas kriterijus „proaktyvumas – reaktyvumas“: ar žmogaus elgesio priežastys priklauso nuo vidinių, ar nuo išorinių veiksnių? Penktas kriterijus „kintamumas – pastovumas“: kiek asmenybės struktūra gali keistis per gyvenimą ir ar vystymasis reikalingas asmenybei. Šeštasis kriterijus „racionalumas ar iracionalumas“: kokiu mastu žmogaus gyvenimą lemia instinktai.
Z. Froidas ir jo asmenybės teorija. Z. Froidas gimė ((1856 – 1939 m.) Moravijoje, o vėliau gyveno Vienoje....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1731 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1731 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 8 psl., (1731 ž.)
  • Word failas 72 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt