Referatai

Asmenybės psichologija ir jos bruožai

9.0   (3 atsiliepimai)
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 1 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 2 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 3 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 4 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 5 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 6 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 7 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 8 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 9 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 10 puslapis
Asmenybės psichologija ir jos bruožai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kiekvienas žmogus tam tikra prasme toks pat kaip visi kiti žmonės, iš dalies kaip kai kurie iš jų, tačiau drauge nepanašus į jokį kitą žmogų.
Asmenybė – individo savitumas, jo pastovių reikšmingų įgimtų ar įgytų savybių visuma. Asmeny-bė įgyja prasmę, kai pripažystama žmogaus laisvė pasaulyje. Žmogus vertinamas kaip atskira, nepa-kartojama asmenybė. Asmenybė yra atskiras vidinis pasaulis.
Žmogaus kūnas yra sudarytas iš 60 milijardų ląstelių. Jis yra veikiamas pačių įvairiausių įtakų, o jo istorija individuali, kupina nenusakomų derinių. Atsakyti į klausimą – kas yra asmenybė? – gali-ma bendrai – t.y. „asmenybe galime vadinti kiekvieną žmogų, suvokiantį aplinką bei save ir kontro-liuojantį savo veiksmus“; galima atsakyti buitiškai – t.y. „asmenybe vadinami žmonės, savo veiklo-je pasiekę reikšmingų rezultatų“; ir galima atsakyti psichologijos mokslo kontekste.
Asmenybė, kaip ir intelektas, yra abstrakti sąvoka. Jos neįmanoma pamatyti, apčiuopti arba tie-siogiai pamatuoti. Tai savita ir pastovi žmogaus mąstysena, jausena ir veiksena.
Šiame darbe mus domina asmenybės psichologija, kuri sutelkia dėmesį į atskiro žmogaus ypatu-mus, bruožus. Tad kokie yra šie ypatumai? Atsakyti į šį, atrodo, tokį paprastą klausimą, neįmanoma vienareikšmiškai. Individas tiriamas tam tikrais atžvilgiais: kaip vienovė jis išskaidomas, iškeliamos ir tikrinamos atskiros teorijos. To išdava – paini požiūrių įvairovė: kiekvienas psichologas susikuria savo teoriją apie asmenybę, pateikia savo apibrėžimą. Jau nuo 1927 m. psichologas G.B. Olportas psichologinėje literatūroje surado net 50 skirtingų asmenybės sąvokos apibrėžimų.
• humanistinę kryptį;
• socialinę – kognityvinę kryptį.
Psichoanalitinės teorijos apjungia daug požiūrių: klasikines Freudo ir Jungo teorijas, socialines Frommo, Adlerio, Horney teorijas, modernesnes Perlzo ir Leingo teorijas. Tarp šių teorijų yra daug skirtumų, bet visos jos turi svarbią, bendrą idėją: asmenybė jose visose charakterizuojama per inte-gracijos sąvoką. Psichoanalitinės teorijos tikslas yra atskleisti nesąmoningus asmenybės aspektus, ką ir darė šios teorijos atstovas Sigmundas Freudas. S. Freudas (1856 - 1939) - austrų psichiatras ir psichologas, sukūręs individo psichoseksualinio vystymosi teoriją, pasiūlęs laisvų asociacijų meto-dą laikyti psichoanalitinės terapijos pagrindu.
Gydydamas emocinius sutrikimus,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3542 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3542 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 13 psl., (3542 ž.)
  • Word failas 650 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt