Terminas “art nouveau“ išvertus iš prancūzų kalbos reiškia “naujasis menas“. Šis tarptautinis meno judėjimas išsivystė Belgijoje 19 a. pabaigoje ir tęsėsi maždaug iki 20 a. antrojo dešimtmečio. Naujojo meno judėjimas vaizduojamuosiuose menuose ir architektūroje gyvavo ne tik Prancūzijoje, jis išpopuliarėjo beveik visoje Europoje, taip pat Šiaurės Amerikoje. Kiekvienas Europos regionas šį stilių vadino kiek kitu pavadinimu, nors pagrindiniai stiliaus bruožai buvo beveik vienodi, todėl šis stilius įgavo tarptautinio stiliaus pavadinimą. Naujasis stilius Prancūzijoje buvo vadintas - Art Nouveau (taip pat ir Belgijoje), Vokietijoje – Jugendstilium, Austrijoje – Secesija, Ispanijoje – Modernizmu. Naujasis stilius buvo kuriamas puikios ir energingos kartos menininkų bei dizainerių, kurie siekė naujų meno formų, atitinkančių šiuolaikinį amžių. Daugelis menininkų ir architektų buvo sužavėti naujomis technologijomis ir gyvenimo būdu, tačiau dalis grįžo į praeitį apimantį dvasios pasaulį, fantazijas ir mitus. Tuo metu buvo įvairiai reaguojama į naująjį meną, dėl vykusios pramonės revoliucijos. Kai kurie menininkai iškarto priėmė technologinę pažangą ir įsisąmonino naujų medžiagų, tokių kaip ketaus, estetines galimybes, tačiau buvo ir tokių, kurie smerkė masinę gamybą mašinomis.
Art Nouveau laikotarpiu didelis dėmesys buvo skiriamas ne tik architektūros puošybai, bet ir interjerui - baldams, net tokioms interjero detalių smulkmenoms, kaip vonios kambario santechnika ar stalo įrankių komplektai. Naujojo meno atstovai manė, jog visi kūriniai nuo architektūros ir interjero iki smulkių detalių turėjo išlaikyti vientisą, darnų stilių. Pastatai, baldai, tekstilė, drabužiai ir juvelyrika atitiko naujojo meno principus.
Art Nouveau stiliui buvo būdingos labai dekoratyvios, lenktos linijos, kitaip dar vadinamos “rimbo kirčiu”, stilizuoti gėlių ir gyvūnų motyvai, augalų motyvai, arabeska. Stiliaus pasekėjų judėjimas paskatino juos laikytis pagrindinio principo, jog estetikos esmė turėtų būti ieškoma arčiau gamtos, o ne senoviniuose klasicistiniuose etalonuose. Naujojo meno esmė apibūdinama kaip švelnios linijos, subtili šviesa, moteriški siluetai (garbanoti plaukai), augalinės kreivės ir gluosnio lapai, besiritančios bangos ir išnykstantys dūmai, tačiau viskas kontroliuojama linijom ir geometrinėm detalėm, spalvingom ir...
Šį darbą sudaro 1318 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!