Referatai

Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius

10   (3 atsiliepimai)
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 1 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 2 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 3 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 4 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 5 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 6 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 7 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 8 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 9 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 10 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 11 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 12 puslapis
Architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

L.Stuoka-Gucevičius gimė 1753 metų vasarą Migonių kaime (netoli Kupiškio) valstiečio Simono Masiulio šeimoje.. Tų pačių metų rugpjūčio mėn. 5 d. buvo pakrikštytas Palėvenės bažnyčioje. Tačiau krikšto metrikuose tėvų pavardės pakeistos. Vietoj Stuokų užrašytos Gucevičių pavardės (Gucevičiaus pavardė jam buvo reikalinga grumiantis dėl bajorystės dokumentų, be kurių nebuvo atviro kelio į mokslą, kūrybą, aukštuomenę).
Vaikystėje Laurynas mokėsi Kupiškio parapinėje mokykloje, o po to dvejus metus – Palėvenėje. Tėvai ir artimieji, matydami Lauryną esant gabų mokslams, nusprendė jį leisti toliau mokytis į Panevėžio apskrities pijorų mokyklą. Pijorų mokyklose mokslas trukdavo septynerius metus. Jose būdavo sustiprinta matematika ir gamtos mokslai. Gavęs tvirtus matematikos pagrindus L. Stuoka – Gucevičius tęsė mokslą vyriausiojoje mokykloje Vilniuje. Nesusiradęs sau tinkamo darbo Laurynas įstojo į Misionierių vienuolyną, kur išbuvo dvejus su puse metų. Būdamas vienuolyne, jis studijavo vyriausiojoje mokykloje matematiką ir architektūrą. 1776 m. laikydamas viešuosius egzaminus Laurynas Stuoka – Gucevičius savo žiniomis sužavėjo komisijos narius. Tuoj po egzaminų Edukacinės komisijos pirmininkas Vilniaus vyskupas Ignas Masalskis pasiūlė gabųjį studentą perkelti į vyskupijos seminariją žemesniųjų klasių matematikos mokytoju. Vėliau Laurynui leidžiama palikti vienuolyną ir sudaromos sąlygos studijuoti architektūros meną. Ir tais pačiais metais Masalskio pavedimų vykdyti jis buvo išvykęs į Varšuvą, o 1776 – 1777 metais išsiunčiamas tęsti mokslų į Romą. Romoje jaunasis architektas susipažįsta su klasikinio meno palikimu architektūroje. Čia jis betarpiškai studijavo garsiųjų architektų – Paladijaus, Bramantės, Peručijaus, Berninio sukurtus rūmus. Savo studijų darbais Romos aukštosiose mokyklose jaunuolis atkreipė to meto architektūrinės visuomenės dėmesį, todėl jam buvo sudarytos sąlygos išleisti nedidelį leidinį italų kalba apie architektūrą.
1778-1780 L.Stuoka-Gucevičius keliavo po Vakarų Europą, klausė paskaitų Paryžiaus karališkojoje dailės akademijoje ir Žako Fransua Blondelio (Jacques Francois Blondel, 1683-1748) architektūros mokykloje, susipažino su Klodo Nikolia Ledu (Claude Nicolas Ledaux, 1736-1806) ir kitų architektų kūryba. Į Lietuvą L.Stuoka-Gucevičius grįžo kaip susiformavęs menininkas, besivadovaujantis klasicistinės architektūros nuostatomis.
Grįžęs į Vilnių 1781 metais, Laurynas Stuoka –...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2828 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (2828 ž.)
Darbo duomenys
  • Architektūros referatas
  • 13 psl., (2828 ž.)
  • Word failas 111 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt