Ar galima Kuprelį vadinti ypatinga asmenybe?
Kuprelis, turintis dvi kupras, išsiskiria ne tik savo išvaizda, bet ir savo jautria, trapia širdimi, sunkiais išgyvenimais ir giliais apmąstymais.
Igno Šeiniaus novelėje “Kuprelis” pagrindinis veikėjas, malūnininkas Olesis - užsisklendęs savyje žmogus, nenorintis pasakoti apie savo praeityje patirtas nuoskaudas ir įgytas nesugydomas žaizdas. Olesis sunkiu kasdieniniu darbu ir kūryba bando užmiršti savo skaudžius, širdį draskančius išgyvenimus.
Malūnininkas pasižymi ypatinga menine gyslele - jo nubrėžti brėžiniai lyg kokio inžinieriaus, nupiešti, kvapą gniaužiantys reginiai ir portretai stebina Ignasėlį savo meniškumu. Vienas iš didžiausių malonumų ir nusiraminimų Kupreliui – knygų skaitymas, o jas jis skaito net keliomis kalbomis, o tai vaizduoja koks Olesis yra gabus ir išmintingas. Kuprelis yra filosofas, tai atsispindi dvidešimt pirmame skyriuje, kur jis mąsto apie gyvenimo prasmę, svarsto ką paliks po savęs: „Kiti palieka savo darbus, savo veikalus.. Ką aš paliksiu? Rodos daug norėčiau, daug galėčiau, bet man visko trūksta.“
Kuprelio jautri asmenybė sugeba pajausti dalykus giliau nei kiti. Tai atskleidžia jo mintys devintame skyriuje: „ Man suremdavo širdį, pamačius elgetą ar kokį pavargėlį žmogų. Ir klausiau savęs: „Kodėl jis ne toks kaip kiti? Kodėl jis elgetauja, kai kiti ramiai sau namie sėdi?.. Kodėl mūsų pasaulis toks, o ne kitoks? Ir nejaugi jis kitokiu negali būti?“. Olesis trokšta, jog pasaulis būtų gera vieta visiems, kad visi galėtų džiaugtis gyvenimu ir vieni kitus mylėtų. Tai atsiskleidžia tuomet, kai tarnaitė išduoda Kuprelį pamačius jį kartu su Gunde. Įvairios šnekos apie juos pasklinda po visą kaimelį. Žmonės piktai šmeižia, nors jaunuoliai net nėra kalti, tačiau Kuprelis, turėdamas gerą širdį, vis tiek atleidžia tarnaitei ir priima ją atgal į savo namus. Žmonių apkalbos toliau plinta, tačiau tai nesustabdo Kuprelio atsidavimo meilėje. Dėl savo Kunigundos jis pasiruošęs įvairiems iššūkiams, kad tik jie būtų kartu. Olesis paragintas jos net išmoksta lietuvių kalbą ir pradeda ja giedoti bažnyčioje, pradeda skaityti lietuvišką laikraštį „Aušrą“. Tačiau po visko kartu išgyvenus Gundė galiausiai išduoda Kuprelį ir jis, praradęs viltį, įgrimzta į gilią duobę, iš kurios jo manymu gali ištraukti tik malūnininko mylimoji. Jo žodžiai tai atspindi trisdešimt septintame skyriuje: „Laimę ir prasmę gali duoti tik sugrįžus Gundė“. Kuprelis iškeliauja Jeruzalėn ir meldžiasi Dievui, jog visas dangus atleistų jos nuodėmes ir vėl sujungtų mylimuosius. Tai įrodo, jog Olesis - nepasiduodantis meilėje ir trokštantis Gundei gerovės net kai ji sudaužė malūnininko širdį.
Šį darbą sudaro 401 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!