Šperos

Antikos filosofija

9.0   (3 atsiliepimai)
Antikos filosofija 1 puslapis
Antikos filosofija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Graikai pasisavino matematiką, astronomiją, geografiją, ka­lendorių, monetų kalybą, popierių. Šio laikotarpio požymiai - prasidedantis perėjimas nuo aristokratijos prie tironijos, demokratijos. Užuot aiškinus pasaulj antropomorfiniais dievais, nuo šiol ieškoma gamtinių, racionalių principų,kuriais būtų galima paaiškinti pasaulio tvarką ir žmogaus vietą.
domimasi žmogaus prigimtimi ir jo do­rovine paskirtimi: siela, gėriu ir dorybe . Individualioje etikoje sprendžiama problema, kaip pasiekti (palaimą).
Ikisokratikai: jiems priskiriama miletiečių gamtos filosofija, Pitagoro mokykla, elėjie­čiai, Herakleitas, jaunesnieji gamtos filoso­fai ir atomistai. Tačiau jiems rūpėjo žmogus bei vi­suomenė.
Sofistų laikotarpis, kai buvo toliau atke­rimi mitinio pasaulio modeliai ir kvestionuojarma tradicinė moralės samprata.
Neoplatonizmas dar kartą atsigręžė j anti­kos filosofiją ir Plotino asmenyje pasiekė aukščiausią tašką.
Pirmosios Filosofijos teorijos remiasi mintimi, kad visur, kas yra, kyla iš bendro pirmojo prado archė, kuris, kaip vieninga pirminė medžiaga, sąlygoja daiktų daugį ir yra juslėmis patiriamos kaitos priežastis. Talis pirmine me­džiaga laikęs vandenį.Visa sudaryta iš vandens ir, kadangi archė laikoma gyva ir save judinančia, visa yra savaime gyva Jo mokinys Anaksimandras pirmąjį pradą apibrėžė abstrakčiau pavadines jį apeironu t. y tuo kas yra begalinis, beribis ir neapibrėžtas.
Anaksimenas (apie 585-525 m. pr. Kr.) archė vėl apibūdina kaip konkrečią medžia­gą; jo nuomone, pirminis pradas yra oras.Orui tankėjant, atsiranda tai, kas šalta o retė­jant - tai, kas šilta.
Pitagoro įsteig­tojoje mokykloje buvo sukurtas mokslas, kurio branduolį sudaro klausimas apie skaičiaus reikšmę pitagorininkai iškėlė mintį, kad visos
tikrovės esmė yra skaičiai.
Skaičiai sukuria kosmoso tvarką apibrėždami ir apribodami tai, kas neapibrėžta. Pitagorininkai taikė skaičių teoriją įvairio­se srityse:
Matematikoje.Jie sukūrė knsmo įvaizdįEtikoje taip pat vyrauja harmonijos idė­ja; pitagorininkai netgi bandė tapatinti dorybes su tam tikrais skaičiais. Ši mokykla yra religinio bei mistinio pobū­džio. Tai labai gerai matyti įsigilinus į pita­gorininkų sielų persikūnijimo mokslą. Siela yra tikroji žmogaus esmė, kurią būtina išlaisvinti iš ją teršiančio kūno.
Empedoklis egzistuoja 4 elementai, kuriuos judina meilės ir neapykantos jėgos:
vanduo, žemė, ugnis ir oras. Empedoklis laikėsi požiūrio, kad iš daiktų sklindančios išskyros įsismelkia...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3057 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (3057 ž.)
Darbo duomenys
  • Senovių filosofijos špera
  • 2 psl., (3057 ž.)
  • Word failas 117 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt