Konspektai

Altorių šešėly. Santrauka - konspektas

9.6   (2 atsiliepimai)
Altorių šešėly. Santrauka - konspektas 1 puslapis
Altorių šešėly. Santrauka - konspektas 2 puslapis
Altorių šešėly. Santrauka - konspektas 3 puslapis
Altorių šešėly. Santrauka - konspektas 4 puslapis
Altorių šešėly. Santrauka - konspektas 5 puslapis
Altorių šešėly. Santrauka - konspektas 6 puslapis
Altorių šešėly. Santrauka - konspektas 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

V. Mykolaitis-Putinas. Psichologinis intelektualinis romanas „Altorių šešėly“

Sandara:

I dalyje „Bandymų dienos“ pasakojama apie pagrindinio veikėjo įstojimą į kunigų seminariją ir mokymąsi joje 6 metus.

II dalyje „Eina gyvenimas“ vaizduojamas pagrindinio veikėjo darbas Kalnynų parapijoje, kai Liudas Vasaris yra paskiriamas antruoju vikaru.

III dalyje „Išsivadavimas“ Liudas Vasaris parvažiuoja traukiniu iš užsienio po 10 metų. Jis galiausiai atsisako kunigystės.

Dvi pagrindinės temos

1.Sprendžiamas pašaukimo konfliktas. Liudas Vasaris svarsto: „Ar aš kunigas, ar poetas?“ Ilgus metus (net 18 metų), kol metė kunigystę, Liudas Vasaris ieškojo kompromiso, bandė suderinti savyje kunigą ir poetą. Petras Varnėnas (literatūros žinovas, draugas) sako, kad pavojinga gyventi dvilypį gyvenimą, nes galima susirgti šizofrenija.

2. Kita tema – kaip tapti asmenybe? Romanas kviečia apmąstyti, kokia žemiškoji būtis yra prasminga. Dažnai jaunas žmogus yra kupinas idėjų ir noro tarnauti tėvynei, turi savo autoritetą, nenori gyventi primityvaus gyvenimo, patenkinant tik būtiniausius poreikius. Jis trokšta tapti visaverte asmenybe. Asmenybė yra žmogus, kuris siekia išsilavinimo, ieško savęs, trokšta pažinti ir realizuoti save, domisi kuria nors sritimi.

Trumpai apie Liudą Vasarį

Liudas Vasaris baigė gimnaziją, įstojo į kunigų seminariją, po to mokslą tęsė Peterburgo dvasinėje akademijoje, apsigynė profesoriaus vardą. Po to keliavo po Europą: Skandinaviją, Angliją, Šveicariją, Italiją, Paryžiuje išgyveno 2 metus. Tai buvo kraštai, kurie per 10 metų pavadavo jam tėvynę. Jis mokėsi ir dirbo belaisvių šelpimo komitetuose, o paskui lietuvių pasiuntinybėse ir atstovybėse. Grįžęs po 10 metų į Lietuvą apsigyveno Kaune, dirbo Kauno gimnazijos direktoriumi. Beje, jis buvo individualistas ir viską mėgdavo daryti vienas.

I dalis „Bandymų dienos“

Pasakojama apie pagrindinio veikėjo Liudo Vasario įstojimą į kunigų seminariją ir mokymąsi joje 6 metus. Jam 16 metų, sueis 17. Gyveno 17 kambaryje („labirintas“), 17 klierikų ir kambary. Kunigų seminarijos vieta neminima.

Seminarijoje pajunta griežtą dienotvarkę, skambalo smūgiai skirsto visą veiklą, pasijunta vienišas tarp keturių mūrinių seminarijos sienų, nes draugauti su kitais klierikais negalima. Yra prižiūrėtojas, nesuprato, kodėl taip yra.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3898 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
7 psl., (3898 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 7 psl., (3898 ž.)
  • Word failas 36 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt