Vilniaus šventovės senuosiuose atvirukuose, Vilnius, 2002.
Knyga „Vilniaus šventovės senuose atvirukuose“ yra albumas, kuriame publikuojama daugiau nei 300 atvirukų su Vilniaus šventovių atvaizdais. Taip pat jame galima rasti keletą proginių medalių bei pašto ženklų. Knygos pratarmėje Vilniaus šventovės suklasifikuojamos pagal religijų bei konfesijų kryptis taip pat pagal tai kokį meno stilių jos atstovauja, bei trumpai apžvelgiama šių šventovių istorija. Pateikta istorija nėra išsami, daugiau bendrojo pobūdžio siekianti supažindinti skaitytojus su trumpa Vilniaus bažnyčių istorija. Aleksandras Kubilas (1929- ) – žymus lietuvių kolekcininkas, Lietuvos kolekcininkų asociacijos narys. Tai ne pirmasis šio autoriaus išleistas albumas - tarp kitų Aleksandro Kubilo išleistų darbų yra 2 albumai - katalogai išleisti kitų šalių kolekcininkams. Viename albume latviški pinigai I pasaulinio karo metais vokiečių kalba bei vokiški pinigai, maisto talonai, partizanų atsišaukimai II pasaulinio karo metais anglų kalba. . Taip pat 1999 m. autorius išleido albumą „Klaipėda, Kuršių nerija senuosiuose atvirukuose“1. Tai lygiai tokio paties formato ir turinio albumas, nuo recenzuojamo išleistojo leidinio besiskiriantis tik tematika – jame pateikiami atvirukai susiję su Klaipėda ir Kuršių Nerija. Tai tos pačios serijos albumas, kuriame autorius publikuoja savo kolekciją: senovinių atvirukų kolekcijos dalį. Kad ir kaip būtų gaila visi šio kolekcininko leidiniai nebuvo recenzuoti ir nesulaukė visuomenėje tinkamo atgarsio.
Knyga susideda iš nedidelės pratarmės bei publikuojamų atvirukų. Pratarmės bei iliustracijų paaiškinimai yra ir anglų kalba. Pratarmės pradžioje trumpai aptariama Vilniaus bažnyčių padėtis – paaiškinama kodėl daug barokinių bažnyčių.Pačioje pratarmėje aptariama trumpa bažnyčių istorija, kiekviena pateikta pratarmėje bažnyčia turi pateiktų atvirukų. Bažnyčių apžvalga pradedama nuo gotikinių bažnyčių: Šv Mikalojaus (4 atvirukai); Trakų parapijinė bažnyčia; Pranciškonų (5 atv.); ir be abejo Šv Onos (atskirai 2 atv.) bei Bernardinų (atskirai 5 atv.) (abiejų bažnyčiu atvirukų yra 14). Renesansinių bažnyčių nėra daug – Šv Mykolo (7 atv.) ir Šv. Stepono bažnyčio (2 atv.). Barokinių bažnyčių daugiausiai visame Vilniuje: jų fundatoriai buvo tokios žinomos giminės, kaip...
Šį darbą sudaro 763 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!