Rašiniai

Žydai - svetimkūnis ar integruota Lietuvos visuomenės dalis?

9.4   (2 atsiliepimai)
Žydai - svetimkūnis ar integruota Lietuvos visuomenės dalis? 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žydai Lietuvoje gyvena jau nuo XIV-XVa.Geopolitinių, ekonominių, socialinių ir žmogiškų faktorių visuma sudarė ypatingai palankias sąlygas žydų bendruomenei įsikurti LDK.Šioje esė bandysiu parodyti, kad žydai – tai integruota Lietuvos visuomenės dalis.Naudojausi šia literatūra: S.Atamukas „Žydai Lietuvoje“ ir „Lietuvos žydai 1918-1940.Prarasto pasaulio aidas“.
XIVa.pabaigoje kunigaikštis Vytautas, rūpindamasis Lietuvos ūkiniu ir ekonominiu vystymu, suteikė Trakų, Bresto, Gardino, Lucko,Voluinės žydams privilegijų.Privilegija prilygino žydus bajorams, t.y. paskelbė juos laisvais žmonėmis, pavaldžiais tik didžiajam kunigaikščiui.Žydams buvo suteikta verslo ir prekybos laisvė.Privilegija tapo žydų teisių ir tų teisių gynimo kodeksu, taip pat jų įjungimo į valstybės ūkinį gyvenimą bei santykių su LDK valdovu ir įvairiais socialiniais gyventojų sluoksniais reguliavimo mechanizmu.Privilegija taip pat buvo garantuota žydų tikybos laisvė.Taip buvo sudaryta palanki politika žydų gyvenimui ir jų skaičiaus augimui Lietuvoje.
„Prieš karą žydas buvo Lietuvos peizažo dalis: kur tik eitum buvo galima pamatyti karvę, valstietį, arklį, žydą ir dviratį“(istorikas E.Zingeris).1897m. gyventojų surašymo duomenimis Lietuvoje 13.1% gyventojų buvo žydai.Jie sudarė 39.6% miestų ir miestelių gyventojų.Vilniuje žydai sudarė 43.1% gyventojų, Kaune – 35.5%.Istorikas Sirokomle, aprašydamas kelionę per Lietuvą, pasakoja, čia gyvena labai daug žydų.Keliaudamas per Aukštadvarį jis pastebi, kad žydai turėdami karčemas, ne tik šitaip verčiasi, bet ir per jas kontroliuoja informaciją.Žydai turėjo ypatingą funkciją Lietuvoje, jie visur tarpininkavo, mokėdami šešias kalbas.Taigi, miestuose gyveno labai daug žydų, tuo tarpu daugelis lietuvių vertėsi žemdirbyste ir gyvulininkyste kaimuose.
Pirklių luomui Lietuvoje priklausė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 446 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (446 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos rašinys
  • 1 psl., (446 ž.)
  • Word failas 27 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt