VISUOMENĖS SAMPRATA. Visuomenė nagrinėja šiuos mokslus: socialinį visuomeninį, psihologiją, ekonomiką politologiją filosofiją. Ir kiekvienas iš jų turi savo mokymosi metodus. Žmogus- gamtos dalis. Jį supa gamtinė socialinė(visuomeninė) aplinkos. Socialinė aplinka- visuomenė kurią sudaro žmonės su tam tikrais tikslais. Turi savo struktūrą. Aplinkos skiriasi tarpusavio ryšiais ir santykiais. Socialinė aplika susideda iš žmonių grupių ar kolektyvų. Tai žmonių santykių visuma. Žmogus bendraudamas realizuoja gyvybingumą. Žmogui lb svarbūs poreikiai(gamtiniai, socialiniai) ir interesai. Tenkinant poreikius reikia pastangų. Jei yra pastangos, bendrom jėgom jas sutelkus daugiau pasiekiama. Žmonės sukuria visuomenę, ryšius ir santykius kurie sudaro visuomenės esmę. Žmonės gyvena, bet visuomenė keičiasi, sukurdama naujo, pasiimdama seno. Yra 3 teorijos. 1 kalba, kad žmogus yra dvasinė būtybė, kuriai biologinė pusė nėra svarbi. 2 kalba kad žmogus yra šiek tiek sukultūrintas gyvulys(Froidas). 3 teorija teigia kad žmogus lygiai taip pat ir biologinė ir socialinė būtybė. M.Vėberis- politologijos tėvas įvedė terminą ir paaiškino kas yra visuomenė. Anot jo tai laukimo laukimas. Laukimas- žmogus laukia kaip į jo veiksmus reaguoja kiti. Jei žmogus reguliuoja kalbą, elgseną taip jis elgiasi efektingai, iššaukia teigiamą reakciją. Visuomenėje egzistuoja įsipareigojimai, susirinkimai. Visuomenė žmones išmokina laukti gyventi. Tas laukimas yra socializacija(žmogus žmogų išmokina gyventi). Socializacijos eigoje žmonės išvystė savo poreikius.
VISUOMENĖS POŽYMIAI. 1teritorija tai vienas iš požymių, tai socialinė erdvė, kur gyvena ir veikia žmonės, tų žmonių ryšiai. 2ryšiai ir santykiai visuomenės viduje 3sugebėjimas išlaikyti ir atkurti tuos ryšius ir santykius 4visuomeninė sąmonė- visuomenės mąstymas 5darbo įrankiai 6veikla- svarbiausias visuomenės požymis 7tikslo siekimas, tikslas- gyventi. Žmogus siekia išgyventi biologiškai ir sukurti sąlygas išgyventi kitiems 8pastovumas, stabilumas 9sugebėjimas integruoti, visuomenė sutelkia, suvienija žmones.
Socialinė veikla: socializacija, fizinė žmonių reprodukcija
Visuomenė akcentuoja žmones kaip individus. Ji duoda ką nors naujo, ko nebūtų įmanoma gauti jei gyventume grupėmis.
POŽIŪRIAI Į VISUOMENĘ IR JŲ RAIDA. 1tradicinis požiūris sakė, jog visuomenė gamtos dalis. 2.19a susidaręs požiūris kad visuomenė skiriasi ir imama ją...
Šį darbą sudaro 1801 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!