Referatai

Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai

9.8   (3 atsiliepimai)
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 1 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 2 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 3 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 4 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 5 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 6 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 7 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 8 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 9 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 10 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 11 puslapis
Žmonių grupės. Asmenybės ir grupės santykiai 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmonės labiau už kitas būtybes priklauso vieni nuo kitų. Tą priklausumą rodo tiek žmonių istorinės kilmės tyrimai, tiek atskiro žmogaus vystymosi ir gyvenimo dėsnių pažinimas. Dauguma mokslininkų, tyrinėjusių žmonių evoliucijos dėsnius pažymi, kad žmonių kalba, sugebėjimas nustatyti aplinkos dėsningumus, savo elgsenos kontrolė yra jų grupinio bendravimo rezultatai.
Ir šiais laikais, ne tik senovėje, žmogus gimsta toks silpnas, kad negalėtų užaugti be kitų žmonių pagalbos. Augdamas ir bendraudamas su kitais žmonėmis, jis perima jų kalbą, mąstymo metodus, tuos papročius, santykius su aplinka, kurie yra jo šeimoje. Šeima, kaip pati pirmutinė grupė, yra kitų socialinių grupių – klasės, tautos, valstybės, tam tikros darbo grupės ir pagaliau visos visuomenės – struktūrinė dalis. Šeimos, kaip pirmutinės grupės, egzistavimo formą ir turinį sąlygoja vertybės, normos, kultūra, būdingos tai visuomenei, kuriai priklauso. Todėl galima teigti, kad atskiro individo tapsmą per įvairias smulkesnias grupes lemia visuomenė. Atskiro individo visuomeninį sąlygotumą galima pavaizduoti taip: visuomenės struktūra » grupės struktūra » asmenybės struktūra. Žinoma, būtų klaidinga pripažinti tik vienos krypties įtakąs. Susiformavusi asmenybė savo ruožtu daro įtakos toms grupėms, kurioms priklauso, besikeisdamos grupės daro įtakos didesnėms grupėms ir visai visuomenei. Vadinasi, ir atskiros asmenybės daro įtaką visuomenei, jos pasikeitimams. Tačiau šis atvirkštinis poveikis yra antrinis, išvestinis, palyginti jį su visuomenės daromais poveikiais individams. Kadangi žmonės visada gyvuoja grupėse, tai tarp atskirų individų ir grupių nuolatos vyksta sudėtinga sąveika.
Socialinėje psichologijoje dar nėra tvirtai nusistovėjusio grupės apibrėžimo. Kasdieninėje kalboje grupe vadiname gana įvairius žmonių, nors tarp tų žmonių nieko bendresnio nebuvo pastebėta, išskyrus jų geografinį artumą. Dabartinis lietuvių kalbos žodynas žodį „grupė“ aiškina taip: visuma asmenų, kuriuos jungia bendri interesai, reikalai ir kt. Tai jau arčiau to supratimo, kuris priimtas socialinėje psichologijoje. Socialinė psichologija, tiria grupiu psichinius reiškinius ir asmenybės elgseną joje. Vadinasi, grupėmis galima laikyti tik tokius žmonių sambūrius, kuriuose tarp atskirų grupę sudarančių individų yra bendrų psichinių reiškinių. Vienais atvejais...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3737 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3737 ž.)
Darbo duomenys
  • Socialinės psichologijos referatas
  • 12 psl., (3737 ž.)
  • Word failas 94 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt