Demokratinėj valstybėj žmogus turi prigimtinių ir konstitucinių teisių. Šias teises garantuoja respublikos konstitucija ir įstatymai. Atgavus nepriklausomybę 1991 m. Lietuva įstojo į tarptautinės žmogaus teisių chartiją, taip pat 1992 m. tapo tarptautinės darbo ir pasaulinės sveikatos organizacijų nare. Todėl Lietuva privalo laikyti visuotines žmogaus teisių deklaracijos normų ir socialinės gerovės principų.
1993 metais Seimas priėmė pirmą dokumentą žmonių saugos darbe įstatymą. 2003 metais, kada buvo pasirengta stoti į ES, Seimas priėmė naują darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą, kuris visiškai atitiko ES direktyvas.
Darbuotojų sauga ir sveikata. Visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų saugumui, sveikatai ir gyvybei išsaugoti, kurios naudojamos ir planuojamos įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta.
• Gerinti gamybinę buitį, darbo vietų tobulinimą techniniu ir organizaciniu požiūriu.
• Darbų saugos ir darbo medicinos teisinio reguliavimo sistemos kūrimas.
• Darbuotojų saugos ir sveikatos mokymo sistemos kūrimas ir mokslo plėtimas.
• Darbuotojų saugos ir sveikatos valdymo sistemos kūrimas.
• LR Konstitucija, 48 ir 49 straipsniai garantuoja darbuotojų saugą ir sveikatą.
• 48 straipsnis. Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą ir verslą ir turi teisę turėti tinkamas saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo metu.
• 49 straipsnis. Kiekvienas dirbantis turi teisę į poilsį ir laisvalaikį, taip pat kasmetines mokamas atostogas.
• Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas. Šis įstatymas reglamentuoja žmonių saugą ir sveikatą darbe, nepriklausomai nuo nuosavybės formų. Taip pat nepriklausomai nei nuo rasės, nei tautybės, nei lyties, nei amžiaus.
• Darbo kodeksas – nusako darbuotojo priėmimo ir atleidimo sąlygas, atostogų trukmes, apmokėjimą už nedarbingumą, drausmines nuobaudas, kvalifikacijos nustatymas ir kėlimas, darbo ginčų sprendimas.
Remiantis šiais dokumentais rengiami darbuotojų saugos ir sveikatos teisės ir aktai, t.y. įstatymai, taisyklės, nuostatai, standartai, instrukcijos ir kolektyvinės sutartys.
3. ES (eropos sajungos) DIREKTYVŲ HARMONIZAVIMAS
ES direktyvos nusako bendrus principus, susijusius su profesinės rizikos profilaktika, darbuotojų sauga ir sveikata, rizikos ir NA veiksnių pašalinimu,...
Šį darbą sudaro 6658 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!