(parašas)
Vertinimas:……………………
Klaipėda, 2006
Įvadas
Žmogus yra politinė būtybė.Jis gyvena visuomenėje, kurios pagrindą sudaro šeima ir valstybė.Dorovė yra žmogaus gyvenimo ir visuomenės gyvenimo pagrindas.Valstybės gyvenimo pagrindas – teisingumas.Žmogaus paskirtis – protinga veikla, kuri yra ne priemonė, o tikslas (Aristotelis).
Durkheimo teigimu, socialinių faktų požymiai - objektyvus, nepriklausomas nuo individo egzistavimas ir galėjimas individą paveikti. Žmogaus socialinį elgesį lemia ne individualios priežastys, bet socialinių faktų visuma. Solidarumas skiriamas į dvi istorines formas: mechaninį solidarumą, būdingą primityvioms visuomenėms, ir organinį solidarumą, būdingą šiuolaikinei visuomenei, ir yra grindžiamas darbo pasidalijimu. Kiekvienas visuomenės narys atlieka specifinę funkciją, todėl priverstas keistis žmogiškosios veiklos rezultatais. Taip darbo pasidalijimas integruoja individus, suvienija socialinį organizmą, ugdo solidarumo jausmą.
„Žmogaus buvimas – pasaulyje yra buvimas – kartu, t.y. buvimas su kitais žmonėmis.Žmogus kaip savitikslis gali save atbaigti, išskleisti ir įgyvendinti tik kartu su kitais žmonėmis.Sakoma, kad žmogaus esmė yra visuomeniškumas“ (Anzenbacher A., 1992, p. 228).Visuomenėje niekada nevyravo ir nevyraus vienybė, nes kiekvienas žmogus yra skirtingas,tad neišvengiamai atsiranda nesutarimų.“Žmogaus visuomeniškumas sukelia įtampą ir konfliktus .Tai nėra jokia neigiamybė.Savirealizacija nevyksta be krizių.Krizės reikalingos, kad žmogus jose save išmėgintų ir jas įveiktų“ ( Anzenbacher A., 1992, p. 229).
Žmogus yra kultūros veikėjas.Nei individas nei kelių asmenų suma negali duoti kultūrinei veiklai, kultūriniam darbui, jo tobulėjimui, tiek kiek gali duoti masė t.y dauguma.“Nors masė ir visuomenė, kaipo tokios, nėra gyvos būtybės, kurios galėtų eiti sąmoningais veiksniais kultūriniame darbe, vis dėlto masė ir duoda daugiau negu atskirų individų arba asmenų suma, ir todėl galima laikyti masę ir visuomenę kultūros veiksniais, kad ir neturinčiais centralizuotos sąmonės“ (Šalkauskis S., 1990, p. 206).
Šio darbo tikslas - paanalizuoti ir įvertinti žmogaus socialinius santykius.Referato uždaviniai:
1.Naudojantis literatūra, pabandyti apibūdinti žmogų kaip individą, jo santykį su visuomene.
2.Analizuojant turimą medžiagą, apibūdinti socialinį teisingumą.
3.Nagrinėjant žmogų pabandyti apžvelgti jo moralinius principus.
1.Žmogus ir visuomenė
Visuomenė yra visuma asmenų, kuriuos organiškai jungia atskirą asmenį pranokstantis vienybės principas. Visuomenė, būdama regimas ir dvasinis susivienijimas, pastoviai...
Šį darbą sudaro 4025 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!