Didysis Senovės Graikijos filosofas, Akademijos įkūrėjas bei platonizmo tradicijų pradininkas Platonas gimė 427 metais pr. Kr. Atėnuose aristokratų šeimoje. Jo tėvas Aristonas buvo kilęs iš paskutinio Atėnų karaliaus Kodro ir įstatymų leidėjo Solono giminės, motina Periktiona – taip pat iš Solono giminės, be to, ji buvo vieno iš Atėnų tirono Kritijaus pusseserė. Platonas – trečias Aristono ir Periktionos sūnus – buvo pavadintas Aristokliu. Pagal graikų paprotį nuo jaunystės buvo lavinamas ir kūnas, ir siela. Gimnastikos mokytojas jį vadino Platonu dėl plačių jo pečių, tuo vardu jis ir išgarsėjo bei yra žinomas visame pasaulyje.
Jaunystėje Platonas ruošėsi tapti politiku, išmėgino jėgas poezijoje, tapyboje, muzikoje. Mokslo studijas irgi pradėjo anksti: klausėsi Herakleito sekėjo Kratilo, buvo susipažinęs su Anaksagoro laiškais. Apie 407 metus pr. Kr. susipažino su Sokratu, klausėsi jo paskaitų ir šis susitikimas pakeitė jo likimą: jis sudegino viską, ką iki to laiko buvo parašęs, atsisakė minties tapti politiku ir nusprendė užsiimti tik filosofija.
Po Sokrato mirties 399 m. pr. Kr. Platonas dešimčiai metų išvyko iš Atėnų ir keliavo po pietų Italiją, Siciliją, Egiptą. Grįžęs į Atėnus, nusipirko žemės ir Akademo giraitėje 385 metais pr. Kr. įkūrė mokyklą bei atsidėjo rašytojo ir mokytojo darbui. Politiniame savo aplinkos gyvenime mąstytojas tiesiogiai nedalyvavo, tačiau buvo plačiai užsimojęs pakeisti politinę santvarką ir „filosofus padaryti valdovais“. Jis buvo įsitikinęs, kad filosofijos įkvėpta politika privalo sutvarkyti pasaulį pagal gėrio idėją. Politikai, anot graikų filosofo, privalo tobulinti savo krašto žmones, o ne pataikauti jiems.
Du kartus Platonas buvo Sirakūzuose: pirmą sykį keliaudamas po Sokrato mirties, antrą – savo draugo ir gerbėjo bei valdovo Dionisijaus Vyresniojo svainio Diono buvo pakviestas į tuo metu turtingiausią ir galingiausią graikų valstybę. Ten bandė siekti teisingos politikos, bet iš tirono padaryti apsišvietusį monarchą nepavyko. Buvo jis į Sirakūzus nuvykęs ir trečią sykį, norėjo sutaikyti savo draugą Dioną su naujuoju valdovu Dionisijum Jaunesniuoju, bet ketinimų neįvykdė, įsivėlė...
Šį darbą sudaro 2656 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!