Įvadas
Mūsų laikais pasiekta didelė mokslo ir technikos pažanga, atsiranda naujų mokslo šakų. Visa tai iš žmogaus reikalauja žinių, didelės įtampos, tvirtos valios ir fizinių tobulumo. Protiniam darbui reikia stipraus, sveiko kūno. Milijonai žmonių šiandien suvokia judėjimo naudą. Jie vaikšto, bėgioja, plaukioja, žaidžia judrius žaidimus ar važinėja dviračiu. Aktyvūs žmonės gyvena turiningiau, yra ištvermingesni, atsparesni ligoms ir dailesni.
Žmonės juda naudodami raumenis, nes raumenis – yra mūsų organizmo judamojo aparato aktyvioji dalis. Raumenis padeda varyti kraują ir limfa, apsaugo vidaus organus nuo nepalankaus aplinkos poveikio. Jie taip pat yra jutimo organas. Visi paprasti ir sudėtingi žmogaus kūno judesiai atliekami raumenų. Raumenys judina atskiras kūno dalis, dėl jų kūnas keičia vietą erdvėje, vyksta kvėpavimas ir kramtymas, juda akys, liežuvis ir t. t. Žmogaus organizme yra apie 600 griaučių raumenų, kurie sudaro apie 40% žmogaus kūno masės.
Raumenų anatomija yra plačios apimties, sudėtinga ir sunki anatomijos sritis. Šiame pranešime neišeitu jos visos išdėstyti smulkiai, todėl čia bus minimi tik svarbiausi dalykai.
Raumeninis audinys
(textus muscularis)
Raumuo sudarytas iš raumeninio audinio. Raumeninis audinys – audinys sudarytas iš raumenų ląstelių, skaidulų ir jungiamojo audinio ląstelių. Jungiamasis audinys sujungia raumenų ląsteles arba skaidulas į viena visuma. Be to , jungiamajame audinyje išsišakoja kraujagyslės, kurios su krauju atneša deguonį ir maisto medžiagas, reikalingas raumenų ląstelės intensyviai veiklai. Ląstelių judėjimas ir susitraukimas yra vienas svarbiausių gyvybės požymių. Keisti forma, judėti gali ir kitų audinių ląstelės, tačiau raumenų ląstelių gebėjimas susitraukti yra ypač ryški jų savybė ir svarbi funkcija, nes taip ląstelė chemine energija paverčia mechanine. Raumeninį audinį sudarančios ląstelės daugiausia yra pailgos, susiklosčiusios viena su kita. Taip garantuojama bendra audinio (raumens) veikla ir mechaninės veiklos kryptis.
Atsižvelgiant į kilmę, morfologinius požymius ir funkcijas, yra skiriamos 3 raumeninio audinio rūšys: ruožuotasis raumeninis griaučių audinys, ruožuotasis raumeninis širdies audinys ir neruožuotasis (lygusis) raumeninis audinys. Tiek lygusis raumeninis audinys, tiek ruožuotasis raumeninis širdies audinys susitraukia nevalingai, t....
Šį darbą sudaro 3080 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!