ANATOMIJA (gr. anatome — skrodimas), mokslo šaka, tirianti organizmų kūno formą ir sandarą; morfologijos dalis. Žmogaus anatomija nagrinėja kūno ir jo dalių formas, jų individualius, amžiaus ir lyties ypatumus, aiškina formos ir funkcijos ryšį, organizmo vystymąsi per ontogenezę. Ji skirstoma į makroskopinę anatomiją (kūno sandara, tiriama be optikos) ir mikroskopinę anatomiją (smulkesnės kūno struktūros, tiriamos mikroskopu).
• ANATOMIJA (gr. anatome — skrodimas), mokslo šaka, tirianti organizmų kūno formą ir sandarą; morfologijos dalis. Žmogaus anatomija nagrinėja kūno ir jo dalių formas, jų individualius, amžiaus ir lyties ypatumus, aiškina formos ir funkcijos ryšį, organizmo vystymąsi per ontogenezę. Ji skirstoma į makroskopinę anatomiją (kūno sandara, tiriama be optikos) ir mikroskopinę anatomiją (smulkesnės kūno struktūros, tiriamos mikroskopu).
• Sisteminę anatomiją, kuri nagrinėja organizmą pagal sistemas, sudaro osteologija (kaulų mokslas), artrologija (jungčių mokslas), miologija (raumenų mokslas), splanchnologija (vidaus organų mokslas), angiologija (apytakos organų mokslas), neurologija (nervų sistemos mokslas), esteziologija (jutimų organų mokslas).
• erdvinius ryšius, plastinė anatomija — išorines kūno formas, jų proporcijas, funkcinė anatomija— formos, sandaros ir funkcijos ryšį. Pagrindinis tyrimo metodas — preparavimas; Be to, praktikuojama apžiūra, apčiuopa, matavimai, švirkštimai į gyslas, pjūviai, švietimas rentgenu, eksperimentai su gyvūnais. Anatomija—vienas seniausių gamtos mokslų.
Anatomijos žinių, nors ir ne vien tikrų, randama kinų „Gydymo knygoje“. Sen.Graikijoje jau formavosi atskiras anatomijos mokslas; Aleksandrijoj Herofilas ir Erasistratas pradėjo skrosti žmonių lavonus. Sen. Romos gydytojo Klaudijaus Galeno (Galenus) sukauptos anatomijos žinios buvo medicinos pagrindas iki XVI a. (dėl Bažnyčios draudimo tirti lavonus anatomija vid. amžiais neprogresavo).
• Anatomijos žinių, nors ir ne vien tikrų, randama kinų „Gydymo knygoje“. Sen.Graikijoje jau formavosi atskiras anatomijos mokslas; Aleksandrijoj Herofilas ir Erasistratas pradėjo skrosti žmonių lavonus. Sen. Romos gydytojo Klaudijaus Galeno (Galenus) sukauptos anatomijos žinios buvo medicinos pagrindas iki XVI a. (dėl Bažnyčios draudimo tirti lavonus anatomija vid. amžiais neprogresavo).
• Renesanso epochoje Leonardo da Vinčio (Leonardo da Vinci), Gabrieliaus Falopijaus (Fallopio), Bartolomėjaus Eustachijaus (Eustachius) ir ypač Andrejaus...
Šį darbą sudaro 671 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!