Atsirado tokių žmonių ,kurie nors ir beviltiškomis sąlygomis sugebėjo atrasti savyje stiprybės ir pasipriešinti šiam blogiui.
XXa. vidurys - absurdiškiausias laikas lietuvos istorijoje. 1941m. prasidėjo trėmimai. Į Sibirą buvo išvežta apie 300 000 Lietuvos žmonių. Buvo išvežta visa Lietuvos inteligentija. Vyravo smurtas, chaosas, žmonės nesuprato kas vyksta.Tai buvo pats didžiausias lietuvių tautos genocidas. Žinoma, atsirado ir bandžiusių tam priešintis - 1944m. prasidėjo partizaninis karas. Žmonės vengė stoti į SS kariuomenę,bijojo būti ištremti, siekė atkurti Lietuvos nepriklausomybę.
Tremtyje žmonės kentė badą, smurtą, buvo išnaudojami, žiauriai kankinami. Išlikti gyviems buvo beveik neįmanoma. Dauguma ištempdavo tik 3-4 mėnesius. Bet buvo ir tų kurie išgyveno.
Kokia gi gali būti žmogaus laikysena esant tokiam siaubui, kai esi priverstas palikti visa kas tau brangiausia: gimtuosius namus, savo artimuosius, tėvynę? Neįmanoma to paaiškinti ir išsakyti žodžiais, jeigu nesi to patyręs pats. Apie visa kas tuo metu vyko byloja tik atsiminimai tų, kurie ten buvo ir išgyveno tą chaotišką laikotarpį.
Koks turi būti stiprus žmogus, kad ištvertų baisius genocido kankinimus, badą, beprotišką šaltį? Kas vis dėl to padėjo neprarasti tikėjimo kada nors vel pamatyti savo artimuosius, gimtąjį kraštą, kas suteikė jėgų? Vienintelis būdas neprarasti lietuviškumo ir vilties buvo kūryba. Daugelis kūrė poeziją, dainavo dainas, kurių pagrindinės temos buvo tėvynės, artimųjų ilgesys, sugrįžimo viltis. Ši poezija stipri savo autentiškumu, skaudžiu liudijimu to, ką žmogus patyrė tremtyje. Labai svarbų vaidmenį Lietuvos istorijai atlieka ir tremtinių parašyti atsiminimai. Dalia Grinkevičiūtė savo atsiminimuose „Lietuviai prie Laptevų jūros“ “ pateikia tikslią informaciją apie tai kas vyko tremtyje, nors ji buvo išvežta budama vos 14 metų. Minimos autentiškos pavardės, aprašomos skaudžios šeimų istorijos. D. Grinkevičiūtė užrašuose save pamini vos pora kartų, iš to matome, kad visas dėmesys skiriamas aplinkiniams , kad žmonės, nors ir gyvenę kraupiomis sąlygomis iš paskutiniųjų rūpinosi vieni kitais. Tokiu būdu buvo išsaugoma bent dalis žmoniškumo. Kai pagalvoji kokie žmonės buvo vieni kitiems geri gyvendami...
Šį darbą sudaro 763 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!