Gyvenimas yra labai nenuspėjamas, nes vieną akimirką viskas gali labai puikiai sektis, o kitą akimirką jis gali pažerti krūvas įvairiausių išbandymų. Deja, žmonės suvokdami pasaulio trapumą ne visada apgalvoja savo veiksmų pasekmes, o tokios kliūtys gyvenime individą gali arba sužlugdyti, arba kaip tik jį dar labiau sustiprinti ir leisti suprasti tikrąsias gyvenimo tiesas. Vieni sunkumai pamoko, parodo kelią link šviesos, kiti apkartina gyvenimą ir niekada nebepalieka. Viskas priklauso nuo paties asmens požiūrio į situaciją, pasiryžimo, racionalaus proto ir dvasinių jėgų. Ši tema dažnai aprašoma ir lietuvių rašytojų kūryboje, kai kūrėjai kiekvienas savaip kalba apie žmogaus dvasios stiprybę, didumą ir menkystę. Jiems rūpi papasakoti apie tragišką patirtį, išreikšti tai, kuo žmogus stiprus, kokias vertybes saugo. Taigi šiandieninėje savo kalboje ,,Žmogaus elgesys grėsmės akivaizdoje“ argumentuotai išsakysiu savo mintis šia tema, pasiremdama Jono Biliūno, Jurgio Savickio bei Balio Sruogos kūriniais.
Pirmiausia, kai žmogus atsiduria akistatoje su mirtimi, iš pirmo žvilgsnio tai panašu į bausmę, bet ar tai tikrai bausmė, priklauso tik nuo individo asmeninių savybių. Gyvenimas susideda iš kiekvienam skirtų išbandymų, kurie baigiasi skirtingai: vieniems blogai, kitiems stebinančiai gerai. Tai priklauso nuo asmens vidinių savybių ir sugebėjimų dovana arba bausme paversti kliūtis įspūdingame gyvenimo žaidime. Todėl išbandymai žmogaus gyvenime, nesvarbu kokie, ar tai sąžinės, ar dvasinės stiprybės, visada yra dovana. Kalbėdama apie žmogaus pasirinkimą, kai vieno žingsnio pakanka, kad pasuktų geru, arba atvirkščiai, blogu keliu, pamenu Jono Biliūno novelę „Vagis“, kur pagrindinis veikėjas Jokūbas, visą gyvenimą buvęs doru žmogumi, vieno susitikimo su vagimi atveju, kuris įsilaužęs naktį norėjo pavogti berno pasididžiavimą- arklį, padarė mirtiną nuodėmę. Žmogus akimirksniu apsisprendė ginti save ir savo turtą, užmuša vagį. Ne iš karto suvokė, ką padaręs. Jei Jokūbas būtų tylėjęs, tai vagis būtų išsivedęs kumeliuką, o jei būtų ką sakęs, tai būtų patį nužudę, nes ginkluotas nusikaltėlis buvo viskam pasirengęs. Tai pasirinkimas, lemtingas įvykis, keičiantis gyvenimą. Pasirenkama nuodėmė –...
Šį darbą sudaro 1363 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!