korupcijos žalą, bet ir nurodant pasipriešinimo jai galimybes [10; 14].
Didelis vaidmuo vykdant antikorupcinį Švietimą tenka Žiniaskiaidai. Todėl šio straipsnio tiklas ir yra atskleisti, kokį vaidmenį vykdant antikorupcinį švietimą Lietuvoje atlieka būtent žiniasklaida. Straipsnyje remiamasi Lietuvos Respublikos teisės aktais, moksline teorine ir praktine literatūra.
Žiniasklaida (dažnai vadinamą ketvirtąja valdžia) galima suvokti kaip objektyvią, nekorumpuotą, kritišką bet kurios valdžios atžvilgių instituciją, kovojančią už paprastą, žmogų [3]. Žiniasklaida padeda žmonėms išsamiau susipažinti su įvairių institucijų veikla ir jų tarpusavio santykiais, daro tiesioginį poveikį visuomenei, formuoja viešąją nuomonę, yra -nuolatinė tarpininkė tarp visuomenės narių ir visų trijų demokratinių valdžių - įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės [18]. Taigi šiandieniame pasaulyje žiniasklaida praneša naujienas, interpretuoja žinias, daro įtaką piliečių nuomonei, formuoja valdžios veiksmų darbotvarkę, ugdo pilietine kompetenciją ir t. t. [5].
Įvairios sociologinės apklausos atskleidžia, kad per visą Lietuvos Respublikos nepriklausomybės laikotarpi vienintelė žiniasklaida sugebėjo išsaugoti visuomenės pasitikėjimą. Pavyzdžiui, remiantis atliktų apklausų duomenimis. 1998 m. 60,6 proc, 1999 m. - b5,5 proc, 2000 m. - 64,5 proc, 2001 m. - 69,2 proc, 2002 m. - 6!,0 proc, 2003 m. - 60,5 proc. respondentų nurodė, kad pasitiki žiniasklaida [3]. 2001 m. TILS (Transparency International Lietuvos skyriaus) pateiktoje ataskaitoje "Ar Lietuva nori teisinio skaidrumo?" nurodoma, kad 35 proc. Lietuvos gyventojų nuomone, žiniasklaida su korupcija kovoja labai efektyviai, o 48 proc- kad ji kovoja greičiau efektyviai [1].
Visuomenės pasitikėjimą žiniasklaida įrodo ir tas faktas, kad dažniausiai ji, o ne teisėsaugos institucijos, pirmoji gauna su antikorupcinėmis veikomis susijusią informaciją. Žurnalistai, leidėjai turi teisę neatkleisti informacijos šaltinių, todėl žiniasklaida turi visas galimybes konfidencialiai informacijai gauti. Be to. žiniasklaida, "įkūnydama laisvę reikšti didžiulę idėjų bei nuomonių Įvairovę (...) turi didelę galią paveikti visuomenės gyvenimą. Taigi ji atlieka svarbų vaidmenį ugdant informuotą pilieti galintį rinktis, kokia visuomenės ir valdymo forma geriausiai atitinka jo poreikius" [12]. Tačiau kyla grėsmė, kad ilgainiui1 žmonių individualios nuostatos, įsitikinimai ims sutapti...
Šį darbą sudaro 1586 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!