Samprotavimų apie piliečių dalyvavimą politikoje randame Aristotelio, John Stuart Mill, Alexis de Tocqueville, Jean – Jacques Rousseau ir kitų žymių filosofų veikaluose. Tačiau bene labiausiai šia tema susidomėta XXa. antrojoje pusėje, kilus vadinamajai trečiajai demokratizacijos bangai. Nuo tada politinis dalyvavimas tapo ir iki mūsų dienų išliko viena svarbiausių politologijos mokslo tyrimo sričių.
Palyginus su senų demokratinių tradicijų ir kaimynėmis šalimis, mūsų žiniasklaida, kaip liudija įvairios apklausos ir kiti šaltiniai, užsitarnavusi kur kas didesnį visuomenės pasitikėjimą. Taip yra pirmiausia dėl to, kad žmonės siekia gauti teisingas, objektyvias ir nešališkas žinias apie audringus pokyčius ekonominiame, politiniame, socialiniame ir kultūriniame gyvenime, kad jiems greitai siūlomi būdai informacija malšinti begalinį žinių troškulį. Be to, informacijos priemonių ir jose pateiktos informacijos teisingumą ar priimtinumą galima patikrinti lyginant, analizuojant įvairius faktus ir interpretacijas, tad žiniasklaidos išraiškos laisvę papildo skaitytojų, žiūrovų laisvė rinktis, analizuoti ir daryti savo išvadas.
Žiniasklaida, kalbėdama apie politiką, be abejo, teikia informaciją (teisingą ar iškreiptą), tačiau ji perteikiama tam tikra maniera ir primeta tam tikrą savo nuostatą.
Neturėdama aiškaus juridinio pagrindo kontroliuoti valdžią, žinasklaida turi unikalų pilietinį pagrindą tai daryti. Juolab kad ir visuomenė nuolat jai reiškia savo pasitikėjimą. Žiniasklaida - valdžios dialogo su visuomene sąlyga.
Norint rasti atsakymą į šį klausimą, kokį vaidmenį atlieka žiniasklaida politkos formavime, reikia suprasti, kas apskritai yra politinis dalyvavimas, kokios galimos jo formos bei svarba. Tam skirtos pirmosios dvi darbo dalys. Trečiojoje dalyje bus aptariama, kaip žiniasklaida formuoja visuomenės nuomonę, tariamo “objektyvumo” problema.
Darbe remsiuosi moksliniais tyrimais ir politologinėmis studijomis, literatūros, dokumentų, tarp jų ir elektroninių, analize.
Šiandienos atstovaujamojoje demokratijoje tiesioginis piliečių dalyvavimo terminas gali būti interpretuojamas įvairiai. Politinis dalyvavimas – visuomenės narių veikla formuojant viešąją politiką.“Kitaip tariant, politinis dalyvavimas – tai galimybė piliečiams išreikšti savo nuomonę valstybės valdymo klausimais, rinkti tautos atstovus (valdžią) ir įtakoti jų spreendimus, darančius įtaką jų gyvenimo lygiui, kultūros turiniui.
Interpretuojant piliečių dalyvavimą galima teigti, kad jie nebūdamai profesionalais,...
Šį darbą sudaro 3624 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!