Analizės

Žemaitė "Petras Kurmelis". Petro Kurmelio vidinis konfliktas

9.4   (2 atsiliepimai)
Žemaitė "Petras Kurmelis". Petro Kurmelio vidinis konfliktas 1 puslapis
Žemaitė "Petras Kurmelis". Petro Kurmelio vidinis konfliktas 2 puslapis
Žemaitė "Petras Kurmelis". Petro Kurmelio vidinis konfliktas 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

I. Jausmų paneigimas - pagrindinė apsakymo tema.
II. Petro išgyvenimo raida.
1. Prieštaringos mintys apie vedybas.
2. Petro santykiai su samdine Janike.
3. Žmogiškojo prado paneigimas.
III. Kurmelio tragizmo šaknys.
Žemaitė vieną geriausių kūrinių “Petras Kurmelis” pradeda Pakilia nuotaika. Žmonės linksmai traukia į bažnyčią. Tuoj pasirodo ir pirmieji pašnekovai. Prie bažnyčios atrieda naujutėlaitė, daili karieta, kuria žmonės negali atsistebėti. Zolys, lyg negalėdamas nepasidžiaugti karietos savininku, ima girti naują pirkinį, bet greitai sužino, kad tai jo giminaičio rankų darbas.
Pertas Kurmelis, jau seniai subrendęs vyras, bet vis dar nevedęs, gyvena su motina, tvarkydamas ūkį. Jo ūkis gali būti pavyzdys bet kuriam ūkininkui: kiemas visada iššluotas, sutvarkytas, niekur nepamatysi ne vietoje padėto daikto ar patvory numesto padargo. Žmonės abejoja, ar Petras pats sugeba taip tvarkyti ūkį, ar tai vis dar senosios motinėlės ranka laimę neša. Vienintelis trūkumas, kurį akivaizdžiai mato žmonės, buvo tas, kad Petras dar nevedęs. Buvo visaip galvojančių: vieni manė, kad Petras su moterimis apsieit nemoka, kiti galvojo, jog tai senosios motinėlės įtaka. Petrą visi ir visada gerbdavo už jo nuostabius darbus, net merginos jį vadino ne vardu, o sakydavo Petras Kurmelis. Pastarasis buvo nekalbus žmogus, vyrų tempiamas nenoriai ėjo ir į smuklę, kur išgerdavo tiktai alaus. Šių Kurmelio įpročių niekas nepeikė ir nesmerkė. Sunku buvo Petrui su moterimis, kurios be paliovos apie jį tauškė ir šnekėjo. Ne viena kaimo mergina jį šykštuoliu vadino, tačiau buvo pasiryžusi už jo tekėti. Iš moterų pulko, aptarinėjusių Petrą, geriausiai atsiliepė Janikė, kuri jau buvo kritusi jam į akį. Kurmeliui moters idealas buvo jo motulė, kurį kaip tik atitiko samdinė Janikė, kuri buvo darbšti, apsukri. Ši mergina jau seniai jaunuoliui buvo prie širdies, bet štai Zolys pakiša mintį, kad mergina turi būti su kraičiu. Tai teigdamas, Zolys atbaido Petrą nuo Janikės ir pasiūlo jam pasidomėti Marce. Marcė Kurmelį gundo savo pinigais ir tėvo padėtimi visuomenėje (pastarasis buvo miškininkas, o Kurmeliui labai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1012 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (1012 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 3 psl., (1012 ž.)
  • Word failas 37 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt