Referatai

XVIII amžiaus drabužiai

10   (1 atsiliepimai)
XVIII amžiaus drabužiai 1 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 2 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 3 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 4 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 5 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 6 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 7 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 8 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 9 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 10 puslapis
XVIII amžiaus drabužiai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XVIIIa. Europoje feodalizmas perėjo į vėlyvąją stadiją.Kapitalistinis gamybos būdas sudarė sąlygas atsirasti naujiems visuomeniniams ir politiniams santykiams, paspartino kultūros ir meno raidą.
Iki XVIIIa. Karaliaus dvaras turėjo neribotą valdžią, o vėlyvuoju feodalizmo laikotarpiu praturtėjusi buržuazija jau nebenorėjo tenkintis feodaline monarchija.Ji taip pat atkakliai siekė valdžios.Tuo tarpu aristokratija pasitraukė iš ekonominio gyvenimo ir tapo dykinėjančia kasta.Kiekvienoje šalyje šie procesai vyko savaip ir priklausė nuo nacionalinių bei istorinių aplinkybių.XVIIIa. išryškėjo tam tikri prieštaringumai.Viena vertus , daugelyje šalių ekonomika buvo atsilikusi ir ypač skurdo valstietyje, antra vertus suklestėjo švietėjų ideologija.Iškilo dešimtys genijų ir daugybė gabių žmonių – filosofų, poetų, muzikų, dailininkų.Svarus vaidmuo teko literatūrai , muzikai , dailei.
XVIIIa. Prancūzų drabužių raidai labai didelę įtaką turėjo meno stilių kaita:barokas , kuris tęsėsi iki 1715m., rokokas (apie 1720 - apie 1770) ir atgimstantis klasicizmas(XVIIIa. II pusė).Klasicizmo bruožus įkūnijo Prancūzijos didžiosios revoliucijos (1789) ir direktorijos (1795 – 1799)laikų moterų apranga.1715 metais ,atėjus į valdžią mažamečiui Liudvikui XV, prasidėjo naujas prancūzų kultūros etapas.
Versalio dvaras žėrėjo prabanga , o pats karalius ir jo dvariškiai gyveno pagal principą: ,,po mūsų – nors ir tvanas”.Dvariškiai be saiko švaistė iždo lėšas, nerūpestingai linksminosi, kėlė ištaigingas puotas. Tarsi norėdami pabėgt nuo realaus gyvenimo, aristokratai užsidarė savo jaukiame, intymiame prabangių interjerų ir daiktų pasaulyje.Mene įsitvirtino vėlyvojo baroko atmanai – rokokas, kuris ypač suklestėjo amžiaus II pusėje.Rokoko tapybos pradininkas buvo A.Vato (Watteau).Savo paveiksluose jis vaizdavo galantiškas scenas su laibomis damomis ir su moteriškėjusiais kavalieriais.Madingas buvo ir madam Ž.A.Pompadur (Pompadour) globojamas tapytojas F.Bušė (Boucher) , sukūręs manieringų scenų su įvairiomis pikantiškomis detalėmis.
XVIIIa. II pusėje Prancūzijoje paplito vadinamasis šviečiamasis klasicizmas.Jį formavo švietėjų veikla , iškilusios buržuazijos racionali pasaulėžiūra, siekimas praktiškumo, natūralaus paprastumo.Be to, to meto archeologiniai kasinėjimai leido pažinti antikos paminklus (atkasta Pompėja ir Herkulanas) ir žadino susidomėjimą antikos menu.Dailininkai įkvėpimo ieškojo antikinėje kultūroje. Savo darbuose jie sieke paprastumo, aiškumo, konkretumo.Pirmiausia klasicizmo stilius pasireiškė architektūroje: atsirado iškilmingumas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4755 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (4755 ž.)
Darbo duomenys
  • Mados ir drabužių referatas
  • 11 psl., (4755 ž.)
  • Word failas 107 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt