Referatai

XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste

10   (1 atsiliepimai)
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 1 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 2 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 3 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 4 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 5 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 6 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 7 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 8 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 9 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 10 puslapis
XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kalbant apie lietuvių tautos atsiradimą ir jos gyvenimo pradžią, reikia pasakyti, kad jos arealas yra Vidurio Europos rytinė dalis, o epocha - viduramžiai. Tai bendrieji rėmai. Šiuose rėmuose lietuviai lieka būdingam pakrašty tiek erdvės, tiek laiko požiūriu, nes būti Europoje geografiškai dar nereiškia priklausyti jai geopolitiškai, ypač istorijos požiūriu. Lietuvos istorijai ši problema itin aktuali, nes XIII-XIV a. pagoniškosios Lietuvos konfrontacija su katalikiškąja Europa yra tapusi pasaulinės istoriografijos stereotipu. Lietuvos įsijungimas į Europą šiandien suvokiamas kaip istorinis paveldas, atitinkamai vertinama ir šių dienų Lietuvos geopolitinė būklė.
Lietuva yra tiesiog vėluojančios istorijos fenomenas: pavėluoti ir pseudomorfiniai viduramžiai, toks pat renesansas, labai jau pavėlavęs ir dėl to specifiškas romantizmas. Mūsų realios kultūros raidos bei jos istorinės raidos panoramos išskleidimas turi išaiškinti tikrąją Lietuvos vietą globaliniuose vakarų procesuose, nes Lietuva objektyviai, t. y. savo istorija bei daugiau ar mažiau absorbuotais europiniais procesais ir kultūrinėmis įtakomis, priklauso vakarų krikščioniškajai daliai.
Dviem sakiniais savo "Lietuvos istorijoje" Zenonas Ivinskis nusakė Lietuvos ir visuotinės istorijos tarpusavio santykių esmę: "Lotyniškasis krikštas, tiesa, apsaugojo etnografinį lietuvių elementą, užkirto kelią stačiatikių įtakai, bet jis atidarė vartus lenkų kultūrai. Krikštas tačiau buvo pirmoji stipri grandis, siejanti Lietuvą su krikščioniška vidurinių amžių bendruomene".
Priimdama krikščioniškąjį tikėjimą, ankstyvoji karinė Lietuvos monarchija pradėjo intensyviai santykiauti su kaimyninėmis Vidurio Europos šalimis. Būtina viso to prielaida buvo Bažnyčios institucijų perkėlimas, o to nebuvo galima padaryti nekuriant bažnytinės žemėvaldos. Vilniaus vyskupijos ir pirmųjų parapijų fundavimo aktais tai buvo padaryta. Bažnyčios nuosavybės įforminimas natūraliai kėlė bajorų nuosavybės teisinio įforminimo poreikį, ką ir atliko 1387 m. Jogailos privilegija. Ji nusakė šios žemėvaldos vasalinį pobūdį, už karo tarnybą garantuodama tėvoninį valdymą. Tuo lietuvių bajorų alodinės nuosavybės pagrindu susidariusi žemėvalda gavo feodalinės leno teisės sankciją. Tai buvo pirmas ir bene svarbiausias žingsnis suteikiant socialiniam Lietuvos elitui europinę feodalinės nuosavybės formą.
Ši recepcija lengvai prigijo, nes rėmėsi Lietuvoje gyvuojančiais alodiniais santykiais. Leninių santykių įtvirtinimas skatino karo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4138 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (4138 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 13 psl., (4138 ž.)
  • Word failas 90 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt