Dažnai mes girdime kalbas apie taip, kaip labai skiriasi moterys nuo vyrų. Moterys kalba apie vyrų nepakantumą, apie nesugebėjimą suprasti, užjausti. Vyrai, skundžiasi moterų perdėtu plepumu, jie itin iškelia savo intelektiniu sugebėjimus, menkindami moteriškuosius.
Betgi ar tai tiesa? Kodėl kai kurie dalykai yra „vyriški“, o kai kurie „moteriški“? Kas tai įtakoja ir kas sudarė šiuos vyrų ir moterų stereotipus?
Mano referato tikslas išsiaiškinti ar tikrai moterys taip skiriasi nuo vyrų? Kaip sumažinti tą skirtumą ir ar tai taip blogai?
1.
Skirtumai tarp lyčių
Beveik visų amžiaus grupių vyrų mirtingumas per analizuojamą laikotarpį buvo didesnis negu moterų. Bendrą Lietuvos 0-64 m. vyrų ir moterų mirtingumą pagal amžių nagrinėjome dviem laikotarpiais - 1970-1974 m. ir 1990-1994 m. Mirtingumo skirtumus tarp lyčių pateikiame procentine išraiška (moterų bendras mirtingumas buvo lygus 100%). Lietuvoje vyrų mirtingumo kreivė, palyginti su moterų, staiga pakyla apie 20-uosius gyvenimo metus (jaunuolių šaukimo į armiją periodu) ir išlieka 3 - 4 kartus didesnis iki 40 metų amžiaus (1 pav.). Vėliau kreivė pamažu krenta ir vyrų bei moterų mirtingumas, sulaukus gilios senatvės, beveik susilygina. Lyginant 1970 - 1974 m. ir 1990 - 1994 m. laikotarpio mirtingumą pastebėtas santykiškai padidėjęs 1 - 9 metų vaikų ir vyrų (pradedant nuo 20 metų) mirtingumas.
Mūsų duomenimis, yra gana dideli mirčių nuo išvengiamų ligų struktūros skirtumai tarp lyčių. Nuo mirčių dėl ligų, kurios galėjo būti pagydytos, mirė 67,2% vyrų ir 32,8% moterų. Vyrų mirčių lyginamoji dalis mirties priežasčių, kurių buvo galima išvengti taikant profilaktines priemones, buvo net 5 kartus didesnė (82,5% ir 17,5%). Bendras standartizuotas 0 - 64 m. vyrų mirtingumas 1970 - 1990 m. buvo du su puse karto didesnis negu moterų (atitinkamai 672 ir 270/100000 gyv.). Panašus mirtingumo santykis lyčių atžvilgiu išliko ir nuo išvengiamų mirties priežasčių (174 ir 73/100000 gyv.). Standartizuotų vyrų (79/100000 gyv.) ir moterų (57/100000 gyv.) mirtingumų santykis nuo ligų, kurios gali būti pagydytos, nebuvo didelis...
Šį darbą sudaro 3242 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!