Temos aktualumas. Žmonių tarpusavio santykiai yra svarbiausia gyvenimo problema. “Jie gali praturtinti mūsų gyvenimą, dovanoti daug laimės ir atvirkščiai- atnešti daug skausmo, nusivylimo, nuoskaudos ar pykčio” (Gliokler M., 2002).
Technologijų raida nesutapo su psichoemocine žmogaus raida. Šiandieniniame pasaulyje, kur tokia ryški intelekto ir technikos pažanga, kartu pastebima ir jausmų bei emocijų erozija, susvetimėjimas. Dabar jau ir vertybės tapo tik demonstruojamu objektu, bet tai nereiškia, kad jos yra puoselėjamos. Mūsų epocha turtinga įvykių, bet skurdi emocijų, įsigalėjęs racionalumas nustelbė jausmus. Atbuko intuicija, vaizduotė. Modernus gyvenimas išplėtė galimybes pažinti, tačiau apsunkino žmogiškuosius sntykius ir padarė juos paviršutiniškus. Ir nors vyro ir moters tarpusavio bendravimas pasidarė tam tikra prasme paprastesnis ir lankstesnis, bet dėl to tikrai netapo lengviau pažinti vienas kitą, suprasti kito poreikius, ypač tada, kai jie neišreikšti (Dacquino G., 2003).
Šiandien tarpusavio santykius komplikuoja ne pinigai, kaip kartais gali atrodyti, bet bendravimas. Šiuolaikiniai tarpusavio santykiai grindžiami abiejų partnerių emocinių poreikių puoselėjimu. Šiandien jau visiems aišku, kad dabartinės moters emociniai poreikiai kitokie nei buvo prieš 50 metų. Pakito ir vyro emociniai poreikiai. Užaugo nauja žmonių karta. Pasaulis tapo kitoks, visiškai pakito ir mūsų lūkesčiai (Gray J., 2000).
„Žmogus- unikali būtybė, ne tik dalyvaujanti socialiniuose, tarpusavio santykiuose, bet ir juos kurianti, atsižvelgdama į savo asmeninius ineresus, lūkesčius bei aplinkinių asmenų nuomonę” (Baršauskienė V. ir kt., 1999). Nuo gimimo iki pat mirties mes bendraujame su žmonėmis, todėl bendravimas savaime yra vienas svarbiausių žmogaus poreikių, o sugebėjimas efektyviai ir sėkmingai bendrauti- viena pagrindinių žmogaus vertybių. Labai svarbu išmoki pagrindinių efektyvaus bendravimo taisyklių, išmanyti etiką ir etiketą, kad galima būtų pasiekti maksimalių rezultatų visuomeniniame ir asmeniniame gyvenime. „Sėkmingas bendravimas grindžiamas savo vidaus atsiskleidimu, o tai, ką jaučiame sau, atspindi ir tai, ką jaučiame kitiems.“ (Baršauskienė V. ir kt., 1999).
Bendravimas atsirado kartu su žmonija. Tačiau ir tiek laiko dar neužteko, kad galėtume gerai įvaldyti šį meną. Tarpasmeninis žmonių bendravimas yra...
Šį darbą sudaro 3618 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!