3. neverbalinis bendravimas(tai kūno kalba).
Nežodinio bendravimo elementų tinkamas naudojimas leistų patobulinti socialinio bendravimo įgūdžius, lavinti gebėjimus apibūdinti save, nenaudojant žodžių. Nežodinis (neverbalinis ) bendravimas – tai pats paprasčiausiais būdas perduoti pasitenkinimą, nepasitenkinimą,skausmą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui.
Nežodinis bendravimas arba kūno kalba – tai kūno komunikacijos forma, išreikšta nesąmoningais gestais ir pozomis. Tyrinėtojų nuomone, tai universalesnė kalba, nes net nemokėdami kalbėti, kūno signalų dėka žmogus gebės paaiškinti, kad jis yra alkanas, būdamas bet kuriame pasaulio krašte.
Kūno kalba išreiškiama daugiau nei pasakoma žodžiais, todėl turėtume gerai žinoti elementus,nes, būdami svarbūs tiek dalykiniame, tiek tarpasmeniniame bendravime, jie gali pasitarnauti bendravimo procesui, o kartais ir atvirkščiai– sumenkinti jį arba įnešti dviprasmiškumą.
Žmogaus socialinės raidos procese nežodinio bendravimo repertuaras pasipildo mimika, gestais, kūno laikysena, o taip pat smulkesniais bendravimo akcentais, iš kurių kiekvienas atlieka tam tikrą vaidmenį ir gali paveikti žmonių tarpusavio santykius. Veido išraiška, kūno sudėjimas, fizinis patrauklumas,judesiai bei gestai, netgi įvairūs aksesuarai – aukštakulniai bateliai,kaklaraištis,kosmetika, akiniai,skarelė,šukuosena drauge sudėjus sudaro bendrą žmogaus išvaizdą ir siunčia vienokius ar kitokius signalus į aplinką.
Psichologai diskutuoja ar:
1.Neverbaliniai ženklai išmokstami gyvenimo bėgyje.
2.Neverbaliniai ženklai yra įgimti, perduoti iš kartos į kartą
Veido išraiška – tai pats svarbiausiais nežodinio bendravimo elementas. Veido išraiška greitai kinta ,nes kūno kalboje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečios situacijos metu. Ne veltui sakoma, kad žmogaus veidas yra jo sielos veidrodis.
Iš visos žmogaus apie save teikiamos informacijos tik 7 procentai sudaro žodžiai, 38 procentai balso intonacijos moduliacijos, 55 procentų gestai.Žodis informuoja, o gestas patvirtina žodį. Tikriausiai kiekvienas gali prisiminti, kaip buvo susidūręs su iškalbingu žvilgsniu ir gestais arba „skaitė” atsakymą pašnekovo veide. Tokia informacija gana patikima. Jeigu tarp dviejų informacijos šaltinių (verbalinės ir neverbalinės) kyla prieštaravimų: žmogus kalba viena, o jo veide parašyta visai kas kita , tai, žinoma, didesnį dėmesį pasitikėjimą kelia neverbalinė informacija. Neverbaliniai bendravimo komponentai itin reikšmingi pirmomis susitikimo minutėmis. „Pagal rūbą sutinka…” – byloja...
Šį darbą sudaro 2849 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!