Analizės

V.M.Putino eilėraščio analizė "Žemei"

9.0   (3 atsiliepimai)
V.M.Putino eilėraščio analizė "Žemei"  1 puslapis
V.M.Putino eilėraščio analizė "Žemei"  2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

V.M.Putinas - vienas ryškiausių pomaironinės poezijos kūrėjų . Jis suformulavo ir modernios literatūros , kaip savarankiškos meno srities , teorinius pagrindus . Jo poezijos savitumą daugiausiai lėmė filosofinė pasaulėjauta , siekimas realaus pasaulio vaizdams suteikti gilesnę prasmę , jais atskleisti dinamiškas asmenybės jausenas . Ypač didelį dėmesį V.M.-Putinas skyrė laikui ir gamtai , kuri gali atsiskleisti žmogaus vidinis pasaulis . Tai ryšku ir eilėrašyje "Žemei" , kuriame lyrinis subjektas išsako savo jausmus jai . Pavadinimas nurodo eilėraščio temą ir lyrinio subjekto adresatą . Visi išsakyti jausmai ir mintys yra skirti žemei , kuri eilėrašyje personifikuojama ir įgauna moters pavidalą . Pavadinimas taip pat orentuoja ir į erdvę - plačią ir begalinę . Eilėraštis prasideda retoriniu kreipiniu . Juo lyrinis subjektas išsako savo požiūrį į žemę . Epitetai "graži" , ir "galinga" atskleidžia susižavėjimą jos grožiu , amžinybe , ir stiprybe. Net epitetas "nuodėmingoji" skamba išdidžiai ir aukštinamai , nejuntama panieka ir ironija . Atvirkščiai , šie žodžiai skamba idealizuojamai ir pagarbiai . Jaučiamas užsimezgęs ypatingas žemės ir lyrinio subjekto ryšys . Tai dar labiau sustiprina žemės palyginimas su dangum , kuris simbolistams kelia susižavėjimą . Vis tik šiame eilėraštyje žemės grožis užgožia dangaus melsvumą , žiedų skaidrumas pabrėžia jos spalvingumą , keliamus jausmus lyriniam subjektui . Kontrastas "nuodėmingoji" , ir "skaidrumu" akcentuoja lyrinio subjekto susižavėjimą žeme , jos idealizavimą . Viskas , kas joje yra , yra tobula. Toliau vėl matomas dar vienas kontrastas " .... gelmių sau vaivorykštės..." , kuris parodo žemės svarbą . Ji tarsi motina , tarsi maitintoja ir grožio kūrėja . Iš jos metmenis semia netgi vaivorykštės , priklausančios viršesniajai erdvei . Gelmės asocijuojasi su nykumu ir tamsa , tačiau būtent iš jų gimsta grožis , šviesa , spalvingumas . Lyrinis subjektas susitapatina su vaivorykšte :jis taip pat gyvybę semia iš žemės krūtinės .Šia metaforą galima...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 747 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
2 psl., (747 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (747 ž.)
  • RTF failas 6 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt