Analizės

Lyginamoji analizė V.Kudirkos eilėrasčio „Labora“ ir Adomo Mickevičiaus eilėrasčio „Odė jaunystei“

10   (1 atsiliepimai)
Lyginamoji analizė V.Kudirkos eilėrasčio „Labora“ ir Adomo Mickevičiaus eilėrasčio „Odė jaunystei“ 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

V.Kudirka A.Mickevicius

Darbo tema
Lyginamoji analize.
Ištrauka

Lyginamoji analizė V.Kudirkos eilėrasčio „Labora“ ir Adomo Mickevičiaus eilėrasčio „Odė jaunystei“ Viena svarbiausių ir labiausiai išryškėjusi romantizmo vertybė – jaunystė. Romantizmo autoriams jaunystė buvo tarsi stiprybės ir įkvėpimo šatinis. Romantizmo laikotarpio kūriniuose pastebime, kad jaunas žmogus gali viską, nes jie turi tam jėgų, energingi , veiklūs, protingi žmonės. Toks Romantizmo žmogus yra vaizduojamas tiek Adomo Mickevičiaus eilėraštyje „ Odė jaunystei“ , tiek Vinco Kudirkos eilėraštyje „Labora“. Adomas Mickevičius iškiliausias XIX amžiaus Lietuvos poetas , lenkų literatūros klasikas, labai reikšminga Europos Romantizmo figūra, pasižymėjęs ne vienu savo kūrybos darbu, tarp kurių yra eilėraštis „Odė jaunystei“. Eilėraštyje aukštinama jaunystės energija- kūrybinė galia. „O,duok, jaunyste, man sparnus!<..> / Pakilsiu rojun , į kraštus,/ Kur įkvėpimas daro stebuklus,/ Kur puošia jis žiedais naujovę“. Eilėraštis tarsi skelbia nauja epochos pradžią: kūribingos ir aktyvios epochos, kuriai stimulą suteikia jaunystė. „Gyvenimo nektaras tau saldus,/ Kai daliniesi su kitais, jaunyste!“. Ta jaunyste, į kuria autorius kreipiasi, yra eilėrasčio adresatas- jauni žmonės. Adomas Mickevičius pabrėžia , kad jaunystės kelias nėra lengvas , kad bus sunku, tačiau jau jaunas turi išmokti kovoti su sunkumais- jauno tavęs niekas nesustabdys. „Jaunyste, aras tu sparnuotas,/ ir nieks tavęs nesulaikys“. Taigi, Adomo Mickevičiaus eilėraštis „Odė jaunystei“ siekia visų bendros laimės, jauno ryžto . Poetas Stengiasi įkvėpti jaunus žmones nestovėti vietoje, siekti tikslo, kuris galbūt atrodo nepasiekiamas, nes žmonės turi galią- jaunystę, kurios niekas neatims. Dar vienas labai svarbus Romantizmo poetas , prozininkas, publicistas, vertėjas bei kritikas Vincas Kudirka. Šis poetas taip pat turėjo nuomonę apie jaunystę, kurią išreiškė universiteto baigimo proga parašydamas eilėraštį „ Labora“. Vien iš autoriaus sugalvoto imperatyvaus(liepiamojo) pavadinimo, kurio reikšmė išvertus iš lotynų kalbos reiškia “dirbk“ ,suprantame kad tai tarsi šūksnis žadinantis jaunimą. Jaunas žmogus raginamas dirbti visuomenės labui. „Siek prie idealo , tik doro ir aukšto“. Darbuotis visuomenei – doras, aukštas ir kilnus idealas. Poetas puoselėja jaunatviškumo energija, nes susenus nesugebėsi padaryti to, ką turėjai padaryti būdamas jaunas/ „Kol jaunas , o broli, sėk pasėlio grūdus/ Ir dirvos ne‘apleiski! Tuomet , kada jausi,/Kaip kūns ima stingti, dvasia jau susnūdus,/ Vėlu juk prie darbo : nesėsi- nepjausi.“ Poetas skatina paskubėti, nes gyvenimas vietoje nestovi, o senatvėje jėgu niekam net ir norėdamas neturėsi. Poetas tegia, kad žmogaus širdyje liepsnoja ugnelė, tai ir yra to jauno žmogaus užsispyrimas, noras, todėl jis gauli labai daug nuveikti ir šią galimybę reikia išnaudoti: „Kol dega krūtinėj šventa ugnis toji,/ Kur trauia prie darbo ir duoda tiek vieko(galios)

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 548 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (548 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 1 psl., (548 ž.)
  • Word failas 12 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt