Analizės

"Vivos plango, mortuos voco" analizė

9.6   (2 atsiliepimai)
"Vivos plango,  mortuos voco" analizė  1 puslapis
"Vivos plango,  mortuos voco" analizė  2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1 Iš kokių detalių ir ženklų šiame eilėraštyje atpažįstama totalitarizmas kaip apokaliptinė šmėkla.
„Vieni kaip viešpačiai,/ Kiti vergai“ – vienas iš totalitarizmo ženklų, t.y., viešpats – atitikmuo valdžios, kuri savo pateikia kaip aukštesnį asmenį nei paprastas žmogus – vado kultas. Minima „prievartos juoda mirtis“, nuožmumas ir piktumas, melas, apgaulė, žabangai, vergovė – propagandai ir prievartai apibūdinti tinkantys žodžiai. Vaizduojamas minamų, naikinamų altorių vaizdas, t.y., religijos naikinimas. „Ir tribunoluos išdidžiai/ Teisiuosius smerkia žmogžudžiai.“ – nekalti žmonės siunčiami į mirtį tų, kurie patys turėtų būti baudžiami už nusidėjimą žmogaus moralei. Minima „pūgų simfonija“, galima interpretuoti kaip tremtį į Sibirą, kitas atšiaurias žemes, kuriose mirdavo begalė tremtinių. „Ir tie, kurie už laisvą, lakią mintį/ Dūlėją nukankinti.“ – tiesos, neatitinkančios aukštesniųjų institucijų idėjų, sakymas dažnam baigdavosi tremtimi, nukankinimu arba tiesiogine mirtimi, t.y., sušaudymu. „Jūs žengiate į sostus/ Ir minate altorius.“ – religijos naikinimas.
Sukuriamas pragaro įspūdis, pranašaujama pasaulio pabaiga.
Nors pats autorius buvo tvirtinęs, jog parašė šią poemą sukrėstas Hitlerinės valdžios, tačiau šio eilėraščio tematika, simboliai, ženklai apibūdina ir tuometinės SSRS prievartą, totalitarizmą. Tiek Hitlerinė Vokietija, tiek SSRS buvo „masinės žudikės“, kurios rėmėsi naikinimo, totalitarizmo, žiaurumo, prievartos ir žmogžudystės politika.
3 Eilėraštis pabrėžia pasaulio tvarkos vertybių griūtį. Pagrįskite teiginį.
Šis eilėraštis, parašytas 1943-1944 m., apibūdina Lietuvos ir pasaulio padėti, užgriuvus sovietų bei nacių okupacijos prievartai. „Vivos plango, mortuos vico!“ eilėraštyje yra aprašoma okupacijos laikotarpiu gyvenusio žmogaus patirtis, kuri pasireiškia ir yra apibūdinama šiame eilėraštyje tam tikrais ženklais, kurie tarsi parodo griūvančią pasaulio tvarką, žmonijos nuosmukį. Minima „švininė koja“ – atitikmuo valdžios, kurios paprastas žmogus negali „pajudinti iš vietos“, ji suvaržo žmogų ir jis yra priverstas sekti jos žingsniais.
Teisingumo, empatijos, laisvės praradimas, šeimos vertybių nepaisymas, nuvertinamas žmogaus gyvenimas, paminimas tikėjimas, dvasingumas –...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 624 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (624 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (624 ž.)
  • Word failas 24 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt