Konspektai

Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę

10   (1 atsiliepimai)
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 1 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 2 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 3 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 4 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 5 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 6 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 7 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 8 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 9 puslapis
Viskas, ką reikia žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Bendra charakteristika. Jonizuojančioji spinduliuotė yra elektromagnetinės bangos, nuo ultravioletinių, radijo bei kitų kintant elektriniam ir magnetiniam laukams sudariusių bangų besiskirianti tuo, kad geba jonizuoti aplinką.
Kadangi elektromagnetinės bangos pasižymi ir dalelių savybėmis, jonizuojančioji spinduliuotė neretai apibūdinama ir kaip dalelių srautas. Nors Europos Komisijos direktyvoje EURATOM 96/29 apibrėžiant jonizuojančiąją spinduliuotę, atsižvelgiama į banginę jos prigimtį – jonizuojančiąja spinduliuote laikomos elektromagnetinės bangos, kurių dažnis yra 310-15 hercų arba kurių ilgis yra 100 nanometrų ir mažiau – skiriamąją ribą, nuo kurios prasideda jonizuojančioji spinduliuotė, galima išreikšti ir energijos matavimo vienetais.
Galima apskaičiuoti, kad elektromagnetinė spinduliuotė, kurios energija yra 12,4 eV ir didesnė, yra jonizuojančioji spinduliuotė.
Jonizuojančiosios spinduliuotės veikiamoje aplinkoje atsiranda laisvųjų elektronų ir jonų. Nors vyksta ir atvirkštinis reiškinys – rekombinacija, kai laisvuosius elektronus jonai prisijungia, jonizuojančiosios spinduliuotės veikiamoje medžiagoje dėl jonizacijos gali atsirasti tam tikrų pokyčių, kuriais ir apibūdinamas jonizuojančiosios spinduliuotės poveikis.
Šis poveikis gali būti tiek laukiamas arba naudingas, tiek nelaukiamas arba žalingas. Dėl pirmojo tipo poveikio jonizuojančioji spinduliuotės naudojama, dėl antrojo – kuriamos priemonės kaip nuo jos apsisaugoti.
Paprastai šis poveikis (išskyrus didelio intensyvumo jonizuojančiosios spinduliuotės laukus) žmogaus jutimo organais nėra pastebimas. Todėl žmogus, lydimas jonizuojančios spinduliuotės nuo pat savo atsiradimo, apie jos egzistavimą nė neįtarė. Tik devynioliktojo amžiaus pabaigoje tuo, kad egzistuoja jonizuojančioji spinduliuotė, buvo įsitikinta objektyviais būdais – stebint dėl jos poveikio atsiradusius aplinkos pokyčius.
Tai tapo įmanoma 1895 metų pabaigoje Viljamui Konradui Rentgenui atlikus eksperimentus su Krukso vamzdžiu – stikline kolba, kurioje buvo katodas ir anodas, o tarp jų – didelis potencialų skirtumas. Tokiomis sąlygomis Krukso vamzdyje atsirasdavo spinduliuotė, kuri vėliau buvo pavadinta rentgeno spinduliuotė, o pats vamzdis – rentgeno vamzdžiu.
1896 metais buvo atrasta, kad jonizuojančiąją spinduliuotę skleidžia ir radis Vėliau tokių medžiagų atrasta daugiau.
Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai jų lemiamos apšvitos požiūriu skirstomi į gamtinius ir dirbtinius. Siekiant didesnio tikslumo, gamtiniai šaltiniai skirstomi į kosminę spinduliuotę, radoną patalpose, gamtinius radionuklidus statybinėse medžiagose, gamtinius radionuklidus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4476 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (4476 ž.)
Darbo duomenys
  • Medicinos konspektas
  • 10 psl., (4476 ž.)
  • Word failas 130 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt