Referatai

Visata ir astronomijos mokslas

9.4   (3 atsiliepimai)
Visata ir astronomijos mokslas 1 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 2 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 3 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 4 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 5 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 6 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 7 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 8 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 9 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 10 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 11 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 12 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 13 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 14 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 15 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 16 puslapis
Visata ir astronomijos mokslas 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Astronomija ir astrologija ne tik labai įdomūs, bet ir pamokantys dalykai.
Jau nuo senų senovės žmonės stebėjo ir domėjosi dangaus kūnais, jų judėjimu. Žmonės domėjosi žvaigždynais, stebėjo saulės ir mėnulio užtemimus, bei kitus svarbius visatos reiškinius.
Daugelį metų buvo manoma, kad žvaigždės tai dievai, nulemiantys žmonių gyvenimą ir mirtį. Daugelis žmonių buvo įsitikinę, kad Žemė – tai visatos centras.
Tačiau šiuolaikinis astronomijos mokslas vystosi ypač veržliai. Ir žmonių požiūris į visatą pasikeitė. Dabar jau kiekvienas supranta, kad žemė nėra visatos centras, o kaip ir visos planetos skrieja aplink saulę.
Šiuolaikiniam astronomijos vystimuisi ypač padeda naujos tyrimo priemonės – nuo radioteleskopo iki įvairių kosminių aparatų, bei tokie fundamentalieji mokslai kaip chemija, fizika, matematika. Juk be fizikos dėsnių ir matematinės kalbos astronomijai tektų vien tik aprašinėti ir klasifikuoti stebimus objektus.
Šiuo referatu yra siekiama ne tik pateikti įdomių astronominių žinių, bet ir supažindinti su šių mokslų ištakomis, istorija, su tuo kaip keitėsi žmonių požiūris į šiuos mokslus bėgant laikui.
Jau nuo senų senovės buvo tikėta, kad dangaus šviesuliai yra dievų valdomi ir paslaptingai lemia žmonių, tautų, valstybių, likimą ir gamtos reiškinius. Šią įsivaizdavimų sistemą jau nuo senų laikų žmonės vadina – Astrologija.
Astronomijos ištakos pasimeta miglotoje senovėje, jai ne mažiau nei keli tūkstantmečiai. Ji buvo paplitusi daugelyje žemės kultūrų, visur buvo panašaus tipo tikėjimas, tik skirtingomis formomis.
Astrologija įsigalėjo toje epochoje, kai žmogus dar negalėjo paaiškinti pagrindinių gamtos dėsnių. Dangaus kūnai atrodė dievais, galingomis dvasiomis ar, mažų mažiausiai, kažkokių dieviškų jėgų simboliais, galinčiais manipuliuoti žmogaus gyvenimu ir mirtimi. Taip pat žmogus danguje ieškojo ženklų, iš kurių galėtų nuspėti ką dievai ruošiasi daryti.
Pradžioje astrologija buvo rytų religija: Mesopotamijoje, šiandieniniame Irake, Babilono bei Asirijos šventikai buvo kartu ir žvaigždžių aiškintojai, nes garbino dangaus šviesulius kaip dievybes. Jas stebėjo ir stengėsi perprasti dievų valią.
Senovės Babilone žvaigždžių išsidėstymas buvo siejamas su žemėje vykstančiais procesais, audromis ir sausrų periodais. Babiloniečiai tikėjo, kad žvaigždynai įtakoja ne...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4738 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (4738 ž.)
Darbo duomenys
  • Astronomijos referatas
  • 17 psl., (4738 ž.)
  • Word failas 378 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt