Konspektai

Astronomijos mokslas

10   (3 atsiliepimai)
Astronomijos mokslas 1 puslapis
Astronomijos mokslas 2 puslapis
Astronomijos mokslas 3 puslapis
Astronomijos mokslas 4 puslapis
Astronomijos mokslas 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Astronomija – mokslas, tiriantis dangaus kunų ir jų sistemų kilmę, sandarą, judėjimą ir evoliuciją.
● Astrometrija – astronomijos šaka, tirianti tiek regimąją, tiek tikrąją dangaus kūnų padėtį ir jos kitimą dangaus skliaute, Žemės sukimąsi apie ašį, tikslinanti astronomines konstantas.
● Dangaus mechanika – astronomijos šaka, tirianti gravitacijos jėgų veikiamų kosminių kūnų ir erdvėlaivių judėjimą. Dangaus mechanika kuria metodus kosminio kūno trajektorijai apskaičiuoti įvairiais momentais, žinant keletą jo padėčių dangaus sferoje, tų kūnų padečiai nustatyti pagal trjektoriją.
● Astrofizika – astronomijos šaka, nagrinėjanti fizikinius ir cheminius procesus, vykstančius saulės sistemos kūnuose, žvaigždėse, tarpžvaigždinėje medžiagoje. Aastrofizikai taip pat rūpi Saulės sistemos kūn kilmė, sandara, raida, cheminė sudėtis.
Kosmologija – Astrofizikos dalis, tirianti visos visatos prigimtį sandarą, kilmę ir raidą.
Saulės sistemą sudaro: Saulė, devynios planetos, jų palydovai, asteroidai ir meteoroidai.Planetos pagal jų atsumą iki Saulės išsidėsčiusios taip: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas. Saulės sistemos planetos skirstomos į dvi grupes:
● Žemės grupės planetos (Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas) – sudarytos daugiausiai iš silikatų ir metalų ir turinčios nedaug palydovų. Šios grupės planetų paviršius kietas, o tankis didelis. Palyginti su kitomis planetomis, jos lėčiau sukasi apie savo ašis, jas gaubia retesnės atmosferos
● Didžiosios planetos (Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas) – sudarytos iš lengvųjų dujų (vandenilio, helio) ir šiektiek tankesnių medžiagų. Didžiosios planetos greičiau negu Žemės grupės planetos sukasi apie svo ašis, jas gaubia tankesnės atmosferos. Šios planetos turi daug palydovų, riba tarp jų paviršiaus ir atmosferos nėra ryški.
● Plutonas – nepriklauso nei vienai šių grupių.
☼ Žemė
Žemė – didžiausia Saulės sistemos Žemės grupės planeta
Žemės vidinė sandara:
Pluta – kietas viršutinis Žemės sluoksnis. Ją sudaro sustingusios lavos produktai (granitai, bazaltai). Plutos storis: po vandeniu 5-10km; žemynuose 35-70km.
Mantija – ji dar skirstoma į apatinę ir viršutinę. Apatinė mantijos riba 2900km gylyje. Mantija susideda išmagnio ir geležies silikatų.
Išorinis branduolys – po Žemės mantija esantis 2200km storio skystas sluoksnis.
Vidinis branduolys – išorinio branduolio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1679 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1679 ž.)
Darbo duomenys
  • Astronomijos konspektas
  • 5 psl., (1679 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt