Viešasis administravimas – tai mokslo sritis apimanti organizacinius susitarimus, įgyvendinant svarbias, valstybinės reikšmės viešąsias programas. Viešasis administravimas privalo veikti politiką įgyvendindamas kaip valstybės valio išraišką, remdamasis bendriausiais viešojo valdymo principais – kolegialumu, demokratiškumu, teisėtumu, viešumu bei specialiųjų principų derinimu, administravimo subjektų pavaldumu ir atsakomybės, visuomenės interesų viršenybės prieš grupinius ir asmeninius interesus, visuomenės įtraukimo į viešąjį valdymą ir kt.
Vienas svarbiausių viešojo administravimo veiklos kriterijų yra santykis su demokratinėmis vertybėmis. Viešojo administravimo teoretikai ir vadybos specialistai išskiria nemažai kategorijų, leidžiančių nuodugniau suprasti administracinės valdžios, jos sistemų vietą ir vaidmenį demokratinėje valstybėje.
Darbo tikslas – išsiaiškinti viešojo administravimo ir demokratinių vertybių santykį.
• Išanalizuoti demokratines vertybes viešajame administravime.
• Mokslinės – teorinės literatūros analizė;
• Mokomosios medžiagos apžvalga ir analizė.
1.VIEŠOJO ADMINISTRAVIMO SAMPRATA, ISTORINĖ RAIDA
1.1. Viešojo administravimo turinys
Valdymo organizavime dažniausiai išskiriamos trys valdymo rūšys, atliekančios valstybės valios vykdymo funkciją. Pirmoji valdymo rūšis, taikanti įstatymus konkrečiais atvejais, atsirandančiais, kada viešosios institucijos ir individai pažeidžia kitų subjektų teises, žinoma kaip teisinis valdymas. Antruoju atveju valdymas atlieka valstybės valios vykdymo priežiūrą; tai valstybės sprendimų įgyvendinimo valdymas. Trečiuoju atveju valdymas apima moksline, technine, komercinio valdymo sferą - tai administracinis valdymas.
Valdymui vis labiau sudėtingėjant, kiekviena minėtųjų, valdymo rūšių vis labiau skiriasi nuo kiti dviejų. Labiausiai išsiskiria įstatyminis (teisinis) valdymas, turintis pakankamai aiškią (teisinu) valdymo funkciją.
Aptariant valdymo funkcijas, tenka pažymėti dvi esmines formalios valdymo sistemos funkcijas-politiką ir administravimą. Politika išreiškia valstybės valią. Administravimas privalo veikti politiką įgyvendindamas kaip valstybės valios išraišką, remdamasis bendriausiais viešojo valdymo principais - kolegialumu, demokratiškumu, teisėtumu, viešumu bei specialiųjų - principų - centralizavimo ir decentralizavimo -derinimu, administravimo subjektų pavaldumo ir atsakomybės, visuomenės interesų viršenybės prieš grupinius ir asmeninius interesus, visuomenės įtraukimo j viešąjį valdymą ir kt.
Tradiciškai viešasis administravimas suprantamas kaip valstybės tarnybos veikla, kaip studijų sritis ir kaip profesija. Viešojo sektoriaus darbuotojai, dalyvaujantys valstybės valdymo struktūrose ir atliekantys administravimo funkcijas, privalo tai atlikti funkcionaliai naudingai ir efektyviai, jiems reikalingo...
Šį darbą sudaro 7598 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!