Temos aktualumas ir reikšmingumas. Kiekviena teisės šaka yra savita. Šis savitumas atsiskleidžia apibrėžiant jų funkcijas ir principus. Daugelio teisės šakų funkcijos ir principai sutampa, tačiau kiekvienai būdingi ir skirtingi savitumo. Ne išimtis yra ir Administracinė teisė. Būtent šis darbas yra skirtas plačiau išanalizuoti administracinės teisės principus.
Prieš analizuojant administracinės teisės principų sistemą pateiksiu principų sampratą teisės teorijos aspektu. Taip bus siekiama labiau įsigilinti į principų esmę teisinėje sferoje ir tuomet konkrečiau pažvelgti, kaip jie derinasi su administracinės teisės principais.
Toliau darbe bus aptarti administracinės teisės principai. Principų vertę didina tai, kad jie yra administracinę teisę stabilizuojantis faktorius. Principų poreikis kyla iš žmonių (administracinės teisės subjektų) lūkesčių ir interesų, todėl įstatymo leidėjo jie neturėtų būti ignoruojami ar kaitaliojami.
Remiantis paminėtais aspektais, kalbėti apie administracinės teisės principus yra aktualu ir reikšminga.
Darbo objektas – administracinės teisės principų aspektai.
Darbo tikslas – išanalizuoti administracinės teisės funkcijas ir principus.
3. Išnagrinėti bendruosius Lietuvos administracinės teisės principus.
Darbo metodas – literatūros šaltinių analizė.
1. Teisės principų samprata
1.1. Teisės principų sąvoka ir jų raiškos formos
Jeigu teisės esmę sudaro leidimų ir paliepimų vienovė, tai pereinant prie praktinio jos įgyvendinimo kyla poreikis konkretinti šią abstrakciją - išskaidyti ją į atskiras pagrindines idėjas, vertybines orientacijas, kuriomis teisės samprata galėtų prisitaikyti prie reguliuojamų santykių įvairovės, pasirinkti, kuria savo dalimi veikti (humanizuoti) konkretų socialinį santykį. Šias bendrojo pobūdžio idėjas, konkretinančias teisės sampratą, ir vadiname teisės principais (lot. principium - pradžia, pagrindas, elementas). Jie nurodo, kokio pobūdžio turėtų būti kuriamos teisės normos, sprendžiama konkreti teisinė byla, kad kiekvienu teisinio reguliavimo atveju būtų įgyvendinami teisės sampratos formuluojami tikslai.
1.2. Principų rūšys
Pagal formulavimo pobūdį teisės principai skirstomi į:
• principus - idėjas ir
• principus - normas.
Principai- idėjos - tai pagrindinės teisinės idėjos, kurios nėra įtvirtintos jokioje teisės normoje ar normų grupėje, o išplaukia iš pačios teisės sampratos, pavyzdžiui, „niekas negali būti teisėjas savo paties byloje". Tuo tarpu principai - normos - tai teisės principai,...
Šį darbą sudaro 2743 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!