2.2. Privatinės teisės dominavimas 5
IŠVADOS 5
LITERATŪROS SĄRAŠAS 5
ĮVADAS
Pagal visuomeninių santykių reguliavimo metodus teisė yra skirstoma į dvi stambias atšakas - viešąją ir privatinę teisę. Šios šakos buvo atskirtos dar Romėnų teisėje. Šiuolaikinėje teisės teorijoje teisės šakos atribojamos pagal reguliavimo metodą ar dalyką. Germaniškosios teisės valstybėse paplitusi Modifikuotoji subjektų teorija, be to yra žinoma Subordinacijos teorija – jose viešosios ir privatinės teisės atskirtys traktuojamos kitaip, nei kontinentinės teisės sistemoje, kuri daugiausia ir yra analizuojama šiame darbe.
Viešoji teisė – tai teisės normos, kuriomis nustatoma viešosios valdžios įgyvendinimo tvarka, o visuomeniniai santykiai yra reguliuojami imperatyviai (vyrauja imperatyvinis reguliavimo metodas)1. Privatinė teisė – tai teisės normos, kuriomis reguliuojami privatiniai teisiniai santykiai (civilinė apyvarta, darbas ir su juo susiję santykiai) bei vyrauja dispozityvinis reguliavimo metodas, t.y. teisinių santykių šalims teisės normomis užtikrinama galimybė pačioms pasirinkti elgesio variantus, juos teisiškai įtvirtinti, susitarti dėl jų teisinio privalomumo, sankcijų ir kitų dalykų2. Suprasti kokie santykiai reguliuojami viešosios ir privatinės teisės yra labai naudinga, kadangi gyvename teisinėje valstybėje ir norime būti apsaugoti teisės principais.
Prie viešosios teisės priskirtinos tokios teises šakos: konstitucinė, administracinė, finansų teisė, administracinis procesas ir administracinė atsakomybė, baudžiamasis procesas, tarptautine viešoji, tarptautinė humanitarinė teisė. Nemažai viešosios teises institutų yra gamtos apsaugos, racionalaus gamtos išteklių naudojimo, žemės, miškų, vandens, atmosferos apsaugos teisėje. Privatinė teisė yra plati sistema, apimanti civilinę, šeimos, autoriaus, butų teisę, civilinį procesą. Kuriasi švietimo, medicinos teisė, skirtos žmogaus konstitucinių teisių įgyvendinimui.
Šio darbo tikslas yra išanalizuoti viešosios ir privatinės teisės sampratas, didesnį dėmesį skiriant jų atribojimo specifikai.
Nustatytam tikslui pasiekti iškeliami tokie darbo uždaviniai:
1. aptarti viešosios ir privatinės teisės veikimo sritis;
2. išanalizuoti viešosios ir privatinės teisės sąveiką.
Darbe plačiai naudojami sisteminės ir aprašomosios analizių metodai, kurių dėka tiriamas darbo objektas – viešoji ir privatinė teisė – bei pasiekiamas iškeltas tikslas.
Darbas galėtų būti įdomus ne tik teisininkų kontingentui, bet ir visiems kitiems, besidomintiems teisės prerogatyvomis, principais ir perspektyvomis.
1. VIEŠOSIOS...
Šį darbą sudaro 2546 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!